У Франції заборонили видобуток сланцевого газу


У Франції заборонили видобуток сланцевого газу

Сенат Франції на засіданні 1 липня заборонив метод видобутку корисних копалин, який має назву "гідророзрив пласта". Таким чином, Франція стала першою країною, де законодавчо заборонено видобуток сланцевого газу, який останнім часом набув значної популярності в енергетиків.

За ухвалення законопроекту проголосували 176 сенаторів, а проти - 151. Тепер у всіх компаній, що одержали у Франції дозволи на видобуток сланцевого газу, ліцензії будуть відібрані. Якщо вони продовжать працювати на родовищах, їм загрожують штрафи, а менеджерам компаній - тюремні терміни. В Асоціації нафтовиків Франції вже заявили, що засуджують рішення сенаторів.

Гідророзрив пласта використовується не тільки при видобутку сланцевого газу, але і при "пожвавленні" родовищ, де приплив нафти або газу занадто малий. Розрив призводить до створення в цільовому шарі високопровідної тріщини, яка і забезпечує приплив копалини. Екологи вважають гідророзрив пласта небезпечною операцією, оскільки при ній використовується велика кількість хімікатів, що потрапляють у воду і в повітря.

Тим не менш, саме технологія гідророзриву пласта дозволила США різко збільшити видобуток "неконвенційного" газу за рахунок розробки родовищ сланцевого газу. В кінці 2000-х років США вийшли на самозабезпечення газом і стали найбільшим виробником цієї корисної копалини в світі, обігнавши Росію.

В Європі видобуток сланцевого газу поки тільки починається: вважається, що відносно великі запаси цього викопного є на території ряду країн Європи, у тому числі на Україні і в Польщі. Китай пообіцяв добути перший сланцевий газ у себе в країні до 2015 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua