Міллер: "Газпром" не планує змін у контрактах


Міллер: "Газпром" не планує змін у контрактах

Глава "Газпрому" Олексій Міллер підкреслює, що змін у контрактній системі на газ не планується. Про це він сказав на річних загальних зборах акціонерів ВАТ "Газпром".

"Ми проявили твердість на переговорах щодо цін з нашими клієнтами, і в результаті наша виручка з європейського ринку збільшилася з 42,5 мільярда до 43,9 мільярда доларів", - сказав Міллер.

Він підкреслив, що Газпром зберіг систему довгострокових контрактів з умовою "бери або плати", а також систему ціноутворення, прив'язану до нафтового кошика. "Ніяких радикальних змін у контрактній системі не очікується і не планується", - зазначив він.

За його словами, ринкова частка Газпрому на Європейському ринку становила в кінці 2010 року 23%. Для порівняння частка Норвегії - 19%, Алжиру - 10% і Катару - 6%, додав він. За його словами, на основному ринку Газпрому попит почав відновлюватися швидше, ніж очікували оптимісти.

Міллер зазначив, що в 2010 році в Європі відзначено абсолютний рекорд споживання газу. Зросли поставки російського газу в Чехію, Польщу, Сербію, де його імпорт газу значно перевищив докризовий рівень.

Глава Газпрому також зазначив, що на ринку Франції, Німеччини спостерігалося стійке зростання імпорту газу з Росії.

Як повідомлялося, Газпром підвищив прогноз виручки від експорту газу в Європу на поточний рік до 60 мільярдів доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua