Медофф назвав себе "цапом відбувайлом", вважаючи вирок за фінпіраміду занадто жорстким


Медофф назвав себе "цапом відбувайлом", вважаючи вирок за фінпіраміду занадто жорстким

Бернард Медофф, засуджений до 150 років в'язниці за створення найбільшої в історії фінансової піраміди, вважає покарання занадто суворим. Про це він повідомив в телефонному інтерв'ю The New York Times. Він вважає, що його зробили "цапом відбувайлом", тоді коли справжні винуватці світової фінансової кризи - фінансисти і чиновники - не понесли заслуженого покарання.

На думку 70-річного Медоффа, суддя Денні Чін засудив його до такого тривалого ув'язнення, оскільки вирішив, що в 90 років вже немає особливого сенсу виходити на свободу. Однак "є велика різниця між тим, щоб померти у в'язниці, і тим, щоб померти на волі, в оточенні своєї родини", зауважив екс-фінансист.

Варто зазначити, що члени сім'ї відмовилися від спілкування з Медоффом, а його старший син Марк, дізнавшись про шахрайство батька, покінчив із собою.

В одному з інтерв'ю Чін говорив, що розглядав можливість засудити Медоффа тільки до 20 років ув'язнення, однак вважає, що цей "монстр і лиходій" не заслуговує на таку поблажливість.

Медофф починаючи з лютого 2011 року дав цілу серію телефонних інтерв'ю журналу New York Magazine. У них він розповідав про своє життя в американській федеральній в'язниці "Батнер", висловлював розкаяння в скоєних злочинах і одночасно критикував представників звинувачення і суддю за "повне нерозуміння специфіки фінансової індустрії".

Створений Медоффом інвестиційний фонд Madoff Securities вважався одним з найбільш надійних в США, поки в 2008 році не з'ясувалося, що він являв собою фінансову піраміду. Слідство виявило, що протягом 13 років фонд взагалі не займався інвестиційною діяльністю, а відсотки з інвестицій виплачувалися за рахунок надходжень від нових інвесторів. В результаті діяльності фонду в світі безпосередньо чи опосередковано постраждало 3 млн чоловік, а загальний збиток склав понад 65 млрд доларів.

13 березня 2009 р. Медофф визнав свою провину з 11 пунктів висунутого проти нього звинувачення, в тому числі у відмиванні грошей, лжесвідченні і шахрайстві. Він був засуджений до 150 років позбавлення волі та конфіскації майна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua