Янукович: Замість газу будемо використовувати вугілля


Янукович: Замість газу будемо використовувати вугілля

Президент Віктор Янукович вважає доцільним заміщати споживання газу вугіллям.

Про це він сказав в інтерв'ю 6 українським ЗМІ, оприлюдненому 28 червня.

"Газ дуже дорогий і не передбачається в перспективі, що він буде дешевший... І нам потрібно буде думати, що нам економічно вигідніше робити. Наприклад, добувати більше вугілля в Україні і використовувати як енергоносій вугілля, або спалювати дорогий газ. Напевно, ми однозначно віддамо пріоритет вугіллю", - сказав Президент.

При цьому Янукович зазначив, що в 2011 році планується експортувати близько 1 млн тонн цього енергоносія, нарощуються обсяги його видобутку, будівництво нових шахт.

"Пиловугільна суміш, вдування в гірничо-металургійному комплексі, на металургійних заводах - це перспектива. У нас це приблизно в обсязі близько 8 мільярдів кубічних метрів газу. Далі. Газ, який ми використовуємо на теплоелектростанціях. Це десь трохи більше 2 мільярдів", - сказав він.

Крім того, Президент підкреслив, що актуальними залишаються питання підвищення енергоефективності економії електроенергії, збільшення видобутку власного газу, диверсифікації джерел енергоносіїв.

У той же час Янукович висловив думку, що Україна має дуже хорошу основу для продовження переговорів з Росією з питань енергоносіїв.

Як повідомляло агентство, прем'єр-міністр Микола Азаров вважає газові угоди України і Росії обтяжливими для української економіки.

Українські експерти в енергетичній галузі вважають перспективним видобуток сланцевого газу і вугільного метану в Україні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua