Іран на конференції ОПЕК виступить проти підвищення квот на видобуток нафти


Іран на конференції ОПЕК виступить проти підвищення квот на видобуток нафти

Іран на конференції Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), яка відбудеться 9 вересня 2011 р., виступить проти підвищення квот на видобуток нафти. Про це повідомив виконуючий обов'язки міністра нафти Ісламської Республіки Мохаммед Аліабад, передає РБК з посиланням на Reuters.

"Враховуючи сформований на нафтовому ринку баланс попиту та пропозиції, Іран виступить проти збільшення квот ОПЕК на видобуток нафти. Організація не планує підвищувати ціни на нафту", - заявив Аліабад.

Наразі Іран головує в ОПЕК.

Напередодні Тегеран розкритикував рішення Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) про використання стратегічних запасів нафти, що обвалило її котирування. Нагадаємо, 23 червня 2011р. МЕА оголосило про готовність запропонувати учасникам ринку 60 млн бар. нафти (по 2 млн бар. в день протягом 30 днів), щоб компенсувати брак поставок з Лівії. Своє рішення в агентстві пояснили необхідністю покрити дефіцит нафти на глобальному ринку.

За підсумками минулого 8 червня 2011 р. конференції міністрів держав - членів ОПЕК (вищого органу організації) члени картелю не змогли домовитися з питання підвищення квот на видобуток нафти. На схвалення цього рішення наполягали Саудівська Аравія і ряд інших країн Перської затоки. Підвищити квоти членів ОПЕК також закликало МЕА.

Нагадаємо, в 2008 р. ОПЕК у декілька раундів скоротила офіційний рівень видобутку картелю на 4,2 млн бар./день, що вплинуло на відновлення світових цін на "чорне золото", які до цього обрушилися з майже 150 до 35 дол./бар. Після цього ОПЕК регулярно зберігає поточні офіційні рівні видобутку. З грудня 2008 р. офіційний цільовий рівень видобутку 11 країн ОПЕК (за вирахуванням Іраку) залишається незмінним - на рівні 24,84 бар./день.

ОПЕК була створена в 1960 р. для стабілізації світових цін на нафту. Метою ОПЕК є координація діяльності й вироблення загальної політики щодо видобутку нафти серед країн - учасниць організації, підтримання стабільних цін на нафту, забезпечення стабільних поставок нафти споживачам, одержання віддачі від інвестицій в нафтову галузь.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua