Кабмін: Справедлива ціна на транзит російського газу має бути вдвічі вищою за чинну


Кабмін: Справедлива ціна на транзит російського газу має бути вдвічі вищою за чинну

Справедлива ціна на транспортування російського газу до Європи має бути, як мінімум, удвічі вищою за чинну, заявляє прес-служба Кабінету міністрів з посиланням на розрахунки українських учених.

"Вчені надали уряду методику розрахунку, за якою вартість транспортування 1 тис. куб. м газу на 100 км української ГТС повинна становити $ 5,85, а його ціна на східному кордоні України (для українських споживачів) - $270,75 за 1 тис. куб. м", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому на веб-сайті уряду.

Відповідна методика враховує вартість російського газу для Німеччини ($318,96 за 1 тис. куб. м) і різницю у відстанях до України та Німеччині.

У прес-службі відзначають, що базова ставка тарифу на транзит газу по території України, яка розраховується згідно з чинними російсько-українськими угодами, у першому кварталі 2011 року склала $2,84. Водночас ціна російського газу для України в другому кварталі досяг $295,6 за 1 тис. куб. м.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Микола Азаров у вівторок візьме участь в засіданні російсько-української комісії з економічного співробітництва, яке відбудеться в Москві.

Серед іншого, планується, що Азаров обговорить зі своїм російським колегою Володимиром Путіним питання постачань в Україну і транзиту російського природного газу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua