Продан: Після запуску Nord Stream ГТС України простоювати не буде


Продан: Після запуску Nord Stream ГТС України простоювати не буде

Україна може збільшити власний видобуток газу в найближчі п'ять років на 3 млрд. куб. м, порівняно з 2010 р., - до 23 млрд куб. м. Таку думку висловив екс-міністр палива і енергетики Юрій Продан в інтерв'ю журналу WEEKLY.UA.

"У першу чергу, необхідно використовувати потенціал морського шельфу, адже на суші запаси вуглеводнів практично виснажені. Зрозуміло, що для нарощування видобутку - придбання обладнання, буріння свердловин - необхідні значні кошти. У нашій країні підприємств, які можуть здійснити такі інвестиції, дуже мало. Приватних, напевно, взагалі немає. А "Нафтогаз", незважаючи на його нинішнє фінансове положення, може впоратися з цим завданням. Наприклад, якщо плани з виходу на IPO держкомпанії будуть здійснені, вона отримає хороше джерело коштів як для збільшення видобутку газу, так і для модернізації газотранспортної системи", - зазначив Продан.

На його думку, потужні компанії зі світовим ім'ям також здатні на інвестиції в газову галузь. Але для цього необхідно розробити відповідну законодавчу базу з аукціонним принципом допуску до розробки ресурсів, що створює рівні умови для всіх компаній.

Разом з тим екс-міністр висловив думку, що розраховувати на вагому роль нетрадиційного газу, як і інших альтернативних джерел енергії в загальному енергобалансі країни найближчим часом не варто.

"У найближчі п'ять років їх частка в енергобалансі навряд чи перевищить 7-10%. Адже розвиток альтернативних джерел вимагає величезних капіталовкладень, більших, ніж потрібно для покупки того ж газу", - вважає Продан.

Водночас він не погодився з твердженням представників російської влади про те, що потреба в транзиті газу з української газотранспортної системи (ГТС) відпаде після запуски Північного і Південного потоків.

"Наша ГТС простоювати не буде. Після запуску "Північного потоку" Україна може втратити до 25-30 млрд. куб. м транзиту, при цьому подальше зниження обсягів буде залежати від строків будівництва "Південного потоку" і зростання споживання газфса в Європі. Наша ГТС збереже транзит газу на рівні не менше 60 млрд. куб. м газу. При цьому в умовах економічно обґрунтованого тарифу на транзит газу і реформування НАК "Нафтогаз України" за європейськими стандартами наша ГТС буде нормально функціонувати і модернізуватися", - завершив екс -міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua