549
В Україні ніхто не готовий до створення ОСББ
— Нерухомість
Проект Житлового кодексу ще треба доопрацьовувати, кажуть у профільному комітеті Верховної Ради. Тому принаймні цієї сесії депутати розглядати його не будуть. Зокрема посадовці пропонують прибрати норми про нав’язування керівних компаній та нарахування пені. Проте виступають за обов’язкове створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у новобудовах, навіть пропонують зобов’язати вступати до ОСББ одразу після отримання документів на квартиру.
"Такі пропозиції я надав в Житловий кодекс, дозволити створення ОСББ до введення об’єкта в експлуатацію. Інша справа, не може три людини, або дві людини створити таке ОСББ. Бо це теж, як кажуть, дурно пахне. Потрібно, щоб було більше 50 відсотків, але ОСББ повинно бути обов’язково", - пояснює Юрій Сербін, заступник голови Комітету ВРУ.
Проте самі народні обранці зізнаються: створити ОСББ у старих будинках нині нереально. Держава поки що не в змозі виконати власних обіцянок. Зокрема, об’єднанню досі важко отримати прибудинкову територію, самотужки розв’язати питання обслуговування із комунальними монополістами. До того ж людям просто бракує спеціалістів, які б зналися на всіх тонкощах українських законів та комунального господарства. І головне – у бюджеті немає грошей на перший після створення ОСББ капітальний ремонт будинку.
"У бюджеті на реформування ЖКГ передбачено 107 мільйонів. Програма, яка приймалася там при минулому уряді передбачала у цьому році 7 мільярдів. 107 мільйонів і 7 мільярдів – порівняйте. Це по суті свідчення того, що держава проблеми, які накопичилися у цих будинках за свій рахунок вирішувати не хоче", - каже Юрій Одарченко, голова профільного підкомітету ВРУ.
У профільному Міністерстві виправдовуються: мовляв, цього року на ремонти будинків з ОСББ виділили 30 мільйонів гривень.
"Іде за умови співфінансування, я хочу зазначити. Тому що і в законі, про який говорили, обов’язковою умовою виділення коштів з державного бюджету є спіфінансування самими мешканцями. І як раз з одинадцятого до чотирнадцятого року – це не менше 20 %", - пояснює Наталія Олійник, директор Департаменту міністерства ЖКГ.
Як саме реформувати українське ЖКГ, зокрема розв’язувати питання з ОСББ, єдиної позиції немає. Зараз у Верховній раді на розгляді мало не десяток законопроектів, що суперечать один одному.
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною