Україна підтримала проведення стрес-тестів на АЕС


Україна підтримала проведення стрес-тестів на АЕС

Сім країн-сусідів Європейського Союзу, серед яких і Україна, підтримали проведення стрес-тестів на атомних електростанціях. Про це в Брюсселі повідомили у прес-службі Єврокомісії.

Згідно з повідомленням, сьогодні представники Вірменії, Хорватії, Росії, Швейцарії, Туреччини, Білорусі та України підписали декларацію у присутності комісара ЄС з питань енергетики Гунтера Еттінгера.

Як повідомили в представництві України при ЄС, від імені України декларацію підписав заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха.

Як повідомлялося, 1 червня Європейський Союз представив критерії стрес-тестів на АЕС для обговорення державам-партнерам в Європі. Їм, зокрема, був запропонований документ, підготовлений Європейською групою регуляторів у сфері ядерної безпеки.

Цей документ передбачає, що в рамках проведення стрес-тестів має бути здійснена оцінка технічної готовності АЕС протистояти природним катаклізмам, а також оцінка попередніх заходів, спрямованих на зменшення негативних наслідків у разі природних катаклізмів.

Особливу увагу при здійсненні стрес-тестів планується приділити готовності АЕС протистояти землетрусам і повеням, а також можливим наслідкам у разі різкої втрати електроенергії і готовності до роботи систем охолодження.

Передбачається, що оцінка буде проводитися в три етапи. На першому етапі свої доповіді представлять компанії-виробники електроенергії на АЕС, на другому - будуть підготовлені доповіді національних регуляторів у сфері ядерної безпеки, на третьому - пройде незалежна перевірка національних доповідей експертами Європейської групи регуляторів ядерної безпеки та Єврокомісії. При цьому до складу такої групи можуть входити експерти не лише з країн-членів ЄС, а й з країн-партнерів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua