Країни ОПЕК назвали рішення МЕА безпідставним


Країни ОПЕК назвали рішення МЕА безпідставним

Представники ОПЕК від Ірану і двох країн Перської затоки заявили в четвер, що рішення Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) про виділення 60 млн барелів нафти зі стратегічних запасів безпідставне.

Міжнародне енергетичне агентство (IEA) повідомило ввечері в четвер, що виділить 60 млн барелів нафти зі стратегічних запасів - по 2 млн на добу протягом 30 днів, а після цього ще раз оцінить ситуацію. Після заяви агентства ціни на Brent знизилися більш ніж на 5 доларів, а американська легка нафта подешевшала більш ніж на 4 долари.

"Я не знаю, чим можна пояснити це втручання на ринок", - сказав Reuters представник Ірану на умовах анонімності.

Іран, який зараз головує в ОПЕК, виступив проти пропозиції Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти, висловленої в червні у Відні. Але навіть ті країни, які підтримали пропозицію Саудівської Аравії про збільшення видобутку, у четвер висловили незгоду з діями Міжнародного енергетичного агентства.

"На ринку не бракує пропозиції нафти. Саудівська Аравія та інші країни Перської затоки зобов'язалися без зволікання задовольнити будь-яке збільшення попиту. Рішення Міжнародного енергетичного агентства не є обов'язковим", - сказав Reuters представник однієї з країн Перської затоки.

"Ціни на нафту не злетіли до 150 доларів. Не було ніяких причин приймати це рішення. На ринку немає браку пропозиції. Кувейт і Саудівська Аравія і так підвищили видобуток, але на додаткову кількість нафти було небагато бажаючих її купити. Міжнародне енергетичне агентство просто проводить вигідну США політику", - сказав представник іншої країни Перської затоки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua