ТНК-ВР: Білорусь значно скоротила експорт нафтопродуктів в Україну


ТНК-ВР: Білорусь значно скоротила експорт нафтопродуктів в Україну

Білорусь скоротила експорт нафтопродуктів в Україну в 16,5 рази до 1,6 тисячі тонн через девальвацію національної валюти і введення обмежень на експорт пального. Про це йдеться в повідомленні ТОВ "ТНК-ВР Коммерс" (Київ).

В компанії підкреслили, що така ситуація несе значні ризики для українського ринку, який більш ніж наполовину залежить від імпортних поставок. "Надмірна залежність країни від імпорту нафтопродуктів може призводити до перебоїв з поставками пального, виникнення дефіциту пального і неконтрольованого зростання цін", - відзначають в "ТНК-ВР Коммерс".

Як відзначає компанія, імпортери не практикують створення істотних запасів для постачання ринку у випадку різкого припинення поставок, а українські НПЗ переживають не найкращі часи через нерівну конкуренцію з підприємствами Митного союзу (МС).

"Масований імпорт з країн МС, які отримують нафту для переробки без сплати експортного мита, зумовив занепад української нафтопереробної галузі і завантаження потужностей вітчизняних НПЗ на рівні 20-30%. Більше половини ринку забезпечується за рахунок імпортних поставок, майже 80% яких припадає на країни МС, в першу чергу Білорусь", - йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua