Білоруси продають Росії газотранспортну систему


Білоруси продають Росії газотранспортну систему

Білоруська делегація повезла у ВАТ "Газпром" підготовлений проект договору купівлі-продажу належних державі 50% акцій ВАТ "Белтрансгаз" за 2,5 мільярда доларів.

Якщо договір підпишуть, то "Газпром", якому вже належать 50% акцій "Белтрансгазу", стане єдиним власником білоруської газотранспортної системи.

Як повідомили в Державному комітеті Білорусі з майна (ДКМ), перший заступник голови комітету Сергій Пятков направлений до Москви для проведення переговорів з продажу 50% акцій ВАТ "Белтрансгаз".

"Обговорюється підготовлений білоруською стороною проект договору купівлі-продажу 50% акцій "Белтрансгазу" за 2,5 мільярда доларів", - сказав представник ДКМ.

У Москві перебуває перший заступник прем'єр-міністра Білорусії Володимир Семашко, який очолює білоруську делегацію. Вчора він знову вів переговори з главою "Газпрому" Олексієм Міллером. За підсумками переговорів прес-служба "Газпрому" не повідомила нічого конкретного.

Раніше також повідомлялося, що керівництво уряду Білорусі і "Газпрому" неодноразово заявляли про високий ступінь готовності до підписання угоди з купівлі-продажу акцій "Белтрансгазу", проте зберігали протиріччя в частині пов'язання з приватизаційною угодою договору на поставку газу в Білорусію в 2012-2014 роках: білоруська сторона наполягала на цьому, "Газпром" не погоджувався.

У 2007-2010 роках "Газпром" поетапно викупив 50% акцій ВАТ "Белтрансгаз" за 2,5 мільярда доларів, перераховуючи щороку 625 млн доларів за 12,5% акцій. Угода була укладена виходячи з оцінки ринкової вартості ВАТ "Белтрансгаз" у 5 мільярдів доларів, яку провів в 2006 році банк ABN Amro. Білоруська сторона наполягала на актуальності цієї оцінки.

ВАТ "Белтрансгаз" забезпечує газопостачання споживачів Білорусі і є ключовим учасником міжнародної системи транспортування газу. По магістральних трубопроводах, що проходять по території країни, здійснюються транзитні поставки російського природного газу в Калінінградську область, Литву, в Україну та Польщу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua