572
Банкам не вистачило м'якості
— Казна та Політика
Вчора американський інвестбанк Jefferies Group першим представив свою звітність за II квартал поточного фінансового року. Другий квартал у цього відносно невеликого інвестбанку закінчується у травні, на місяць раніше, ніж у більшості інших фінансових компаній, і його результати нерідко розглядаються як індикатор результатів інших, більш великих інвестбанків США. Чистий прибуток склав $81 млн у порівнянні з $84 млн рік назад, або $0,36 у перерахуванні на акцію, що виявилося нижче за прогноз прибутку в $0,4 на акцію, даного аналітиками, опитаними Bloomberg. Виручка від торговельних операцій скоротилася на 2,4%, до $388 млн, при цьому виручка від торговельних операцій на ринках акцій знизилася на 8%, до $165 млн. Після відкриття торгової сесії в США котирування Jefferies Group знизилися на 2,5%.
Звітність Jefferies Group привернула особливу увагу на тлі негативних прогнозів за результатами провідних американських банків. На початку тижня аналітики Citigroup скоротили прогноз з виручки Morgan Stanley з $0,59 до $0,43, а з виручки Goldman Sachs - з $3,75 на акцію до $2. На думку аналітиків Citi, головною причиною скорочення виручки в найбільших інвестбанків США є погіршення кон'юнктури на ринках сировини і загальне зниження активності на ринках акцій.
Песимістичні очікування аналітиків відносно сезону корпоративної звітності зміцнюються ще й тим, що в червні закінчується термін дії другої частини державної програми "кількісного пом'якшення" (QE2), в рамках якої для стимулювання економічної активності американська влада з кінця минулого року скуповують казначейські облігації на суму $600 млрд, збільшуючи обсяги ліквідності на ринках. У зв'язку з цим учасники і спостерігачі ринку вже розгорнули дискусію про те, яких заходів вживатиме ФРС.
Одні вважають, що на тлі досить слабкого, якщо не нульового, ефекту QE2, влада США наприкінці року може піти на початок третього етапу - QE3. У недавньому інтерв'ю CNBC економіст Нуріель Рубіні повідомив, що не виключає можливості, за якої влада США до кінця року можуть оголосити про початок третього етапу "кількісного пом'якшення". На його думку, така ймовірність "значно підвищиться, якщо найближчим часом ми продовжимо спостерігати слабкі макроекономічні показники, а фондові ринки зазнають корекції більш ніж на 10%".
Слабкий ефект поточної програми вкупі зі зростаючою інфляцією робить нові вливання безглуздими, якщо не шкідливими, заперечують опоненти. Минулого вівторка аналітик BNY Mellon Майкл Уолфолк в ефірі Bloomberg TV повідомив, що через інфляційний тиск американська влада швидше за все не піде на нове "кількісне пом'якшення". А у вчорашньому звіті для інвесторів аналітики Morgan Stanley повідомили: "Незалежно від того, чи була успішною QE2 чи ні, схоже, що на даному етапі подальша покупка казначейських облігацій може не надати необхідної допомоги".
За матеріалами: Коммерсант-Україна
Поділитися новиною