Кабмін пропонує Раді створити Нацкомісію з ядерного регулювання


Кабмін пропонує Раді створити Нацкомісію з ядерного регулювання

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді створити Національну комісію, що здійснює державне регулювання безпеки у сфері використання ядерної енергії.

Про це йдеться в законопроекті №8714, зареєстрованому в парламенті 21 червня.

Проект закону передбачає, що комісія створюється Президентом як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом з метою забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.

Уряд пропонує встановити, що регулятор складається з 5 членів комісії, голова та заступник голови якої призначаються Президентом за поданням прем'єр-міністра, і звільняються Президентом.

При цьому заступник голови комісії також є головним державним інспектором з ядерної та радіаційної безпеки.

Голова та члени комісії призначаються на 6 років.

Згідно з пояснювальною запискою, економічними наслідками створення комісії буде посилення позицій України в діалогу з ЄС у питанні експорту з Україною електроенергії у зв'язку з виконанням нею міжнародних зобов'язань щодо незалежності органу держрегулювання ядерної та радіаційної безпеки.

Крім того, створення даного органу має зменшити ризики аварій з радіаційними наслідками.

Як повідомляло агентство, в даний час регулюючим органом у сфері ядерної та радіаційної безпеки в Україні є Державна інспекція ядерного регулювання.

9 грудня 2010 р. Президент реорганізував Державний комітет ядерного регулювання до Державної інспекції ядерного регулювання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua