Тимошенко: Україна не має фінансових зобов'язань перед РФ за боргами ЄЕСУ


Тимошенко: Україна не має фінансових зобов'язань перед РФ за боргами ЄЕСУ

Україна не має фінансових зобов'язань перед РФ за боргами корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Про це лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила під час прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"15 років жоден борг не може значитися. І, крім того, безумовно, в таких сумах, як заявлено і близько такого боргу не було", - заявила Тимошенко

Також вона нагадала, що з цих питань були виграні справи у всіх судах, в тому числі і Верховному суді України.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров заперечує можливість повернення Росії боргів корпорації ЄЕСУ.

15 червня ц.р. голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради України щодо встановлення обставин підписання газових угод у січні 2009 р. Інна Богословська заявила, що комісія отримала додаткові документи, зокрема відповідь від Генпрокуратури РФ "яка підтверджує наявність боргу компаній ЄЕСУ та "Босфор" в розмірі понад 400 млн дол. перед Міністерством оборони РФ на момент підписання газових угод... По суті, Тимошенко на момент підписання газових угод мала особисте зобов'язання і незакриту кримінальну справу перед РФ ".

Днем раніше, 14 червня ц.р., Богословська, коментуючи погашення боргу компаній ЄЕСУ та "Босфор", заявила, що проти екс-заступника голови "Нафтогазу" Євгена Корнікова порушено кримінальну справу. "Ми маємо в своєму розпорядженні документи, які підтверджують факт підписання з української сторони фіктивних векселів. За даним фактом порушено кримінальну справу стосовно колишнього заступника глави "Нафтогазу", який і надав незаконно ці фіктивні векселі Міністерству оборони (РФ). Це зробив Корняков", - заявила Богословська.

Згідно з повідомленнями ЗМІ, 10 червня міністр оборони Росії Анатолій Сердюков направив лист Азарову, в якому Міністерство оборони Росії просить погасити борг корпорації ЄЕСУ в сумі 405,5 млн дол.

5 квітня ц.р. Богословська заявляла, що "Єдині енергетичні системи України" досі не ліквідували. "Офіційна відповідь статистичного управління чітко зазначає, що "ЄЕСУ" досі не ліквідовані. Компанія працює, причому її керівником є один з діючих народних депутатів", - заявила Богословська, не вказавши його прізвище.

Раніше, 22 березня ц.р. перший заступник голови СБУ Володимир Рокицький заявив, що Служба безпеки України перевірить інформацію про використання компанією "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) фальшивих векселів при розрахунках з "Газпромом". "Те, що з'явилося в ЗМІ, правоохоронні органи взяли на перевірку і на сьогодні у нас більше запитань, ніж відповідей. Тому сказати, чи дійсно це фальшиві векселі, як вони використовувалися, чи є злочин... ми відповімо після детальної перевірки, яку взяла на себе СБУ", - сказав Рокицький.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua