"Мирний атом" в Україні буде контролювати нацкомісія


"Мирний атом" в Україні буде контролювати нацкомісія

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону "Про національну комісію, що здійснює державне регулювання безпеки у сфері використання ядерної енергії". Про це УНН повідомили в прес-службі КМУ.

Цей законопроект розроблений з метою створення компетентного колегіального центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує державне регулювання безпеки у сфері використання ядерної енергії.

Прийняття цього документа створить законодавчу основу інституційної стабільності та спадкоємності держрегулювання в сфері безпеки використання ядерної енергії, що послужити підвищенню рівня ядерної та радіаційної безпеки в Україні, відзначається в повідомленні.

Економічним наслідком прийняття закону буде посилення позицій України в діалозі з ЄС щодо експорту з країни електроенергії у зв'язку з виконанням нею Міжнародних зобов'язань стосовно незалежності органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки. Крім того, екологічним наслідком стане зниження ризику аварій з радіаційними наслідками.

Нагадаємо, в травні Міжнародне агентство з ядерної енергетики (МАГАТЕ) оприлюднило чергову доповідь про стан дотримання державами-членами гарантій, де було зазначено, що всі ядерні матеріали в Україні використовуються виключно в мирних цілях.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua