Грінспен обіцяє дефолт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Грінспен обіцяє дефолт

Казна та Політика
2759
Дефолт Греції практично неминучий і може спровокувати рецесію в США, вважає Алан Грінспен, колишній керівник Федеральної резервної системи. Афіни повинні піти на жорстке скорочення бюджетних витрат, наполягає влада ЄС.
"Вкрай малоймовірно, щоб чинна політична система працювала" у справі вирішення грецької кризи, вважає колишній глава Федеральної резервної системи США Алан Грінспен. Афіни практично паралізував страйк: він зупинив роботу портів, банків, лікарень та державних компаній.
Десятки тисяч людей на вулицях мітингують проти скорочень робочих місць і підвищення податків. Але радикальне скорочення бюджетних витрат на 28 млрд євро ($40 млрд) - найважливіша умова отримання фінансової підтримки від Міжнародного валютного фонду і Євросоюзу.
Прибутковість грецьких облігацій цього тижня відновила історичні максимуми: прибутковість дворічних позик вперше перевищила 30%, 10-річних - 18%.
"Шанси на те, що Греція уникне дефолту, дуже малі", - заявив Грінспен агентству Bloomberg. Його ймовірність "настільки висока, що ми повинні визнати: іншого виходу немає".
Ринок впевнився в тому ж сценарії, після того як міжнародне рейтингове агентство Moody's повідомило, що може знизити рейтинг таких великих банків, як BNP Paribas, Societe Generale і Credit Agricole, активно інвестували в Грецію. Рекорди прибутковості грецьких облігацій "вже перестають мати якийсь інформаційний зміст і означають переддефолтний стан", відзначають в UFS Investment Company.
"Імовірність виникнення "моменту Lehman Brothers" в єврозоні підвищується, - констатував аналітик VTB Capital у Лондоні Нейл МакКіннел, маючи на увазі банкрутство інвестбанку Lehman Brothers, що поклало початок фінансової кризи 2008 року. - У ціни закладається вже не просто висока ймовірність боргового дефолту Греції, але його вихід з-під контролю і розповсюдження на інші країни, такі як Португалія та Ірландія і, можливо, Іспанія, Італія та Бельгія".
Розростання боргової кризи в Греції здатне спровокувати нову рецесію в США, попереджає колишній глава ФРС.
Фінансова влада ЄС у четвер вкотре заявила, що готова надати Греції наступний транш фінансування лише на умовах жорсткого скорочення бюджетних витрат. Грецький прем'єр-міністр Георг Папандреу, виступаючи в четвер перед парламентом, визнав помилки уряду і пообіцяв оголосити новий склад уряду. Попутно Папандреу звинуватив деяких європейських лідерів у тому, що вони не змогли запобігти поширенню боргових проблем. "Ми перебуваємо в критичній ситуації. Або Європа буде писати історію, або історія спише з рахунків Євросоюз", - заявив він.
На сьогоднішній зустрічі канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Нікола Саркозі обговорять участь приватних власників грецьких облігацій у програмі допомоги. Але ринки не вірять у вдалий результат переговорів.
Напередодні зустрічі курс євро опустився по відношенню до 13 з 16 основних валют: до $1,4145 за 1 євро (-0,4%) і до 114,04 ієни за 1 євро (-0,5%) на торгах в Японії. Азійські біржі завершили сьомий тиждень поспіль зниженням: це найдовша чорна смуга з 2004 року.
МВФ у четвер ввечері повідомив, що готовий вкотре надати фінансову допомогу Греції, намічену на початок липня, навіть якщо європейська влада не дійде згоди з приводу другого пакета стабілізаційних заходів. Йдеться про 12 млрд євро
"Найбільший з керівників ЦБ, які коли-небудь жили", як назвав Алана Грінспена економіст Алан Бліндер, народився в 1926 році. Очолював ФРС США з 1987-го по 2006 рік. Критикувався за встановлення занадто низького рівня ключової ставки рефінансування на дуже тривалий час, що могло призвести до втрати контролю за іпотечним ринком, проблеми якого запустили фінансову кризу 2008 року.
За матеріалами:
Банки.ру
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас