210
Кудрін зробить бюджет "народним"
— Казна та Політика
Олексій Кудрін провів першу з семи запланованих зустрічей з учасниками "Громадського народного фронту" (ОНФ). При формуванні майбутнього бюджету Мінфін прислухається до думки "фронтовиків", зробивши його більш "народним". Експерти від подібних зустрічей не чекають реальних коректувань, називаючи ініціативу лише угодою електорату перед виборами.
Вчора в рамках програми "Народний бюджет" члени ОНФ обговорили з міністром фінансів в "нульовому" читанні основні напрямки бюджету на 2012-2014 роки. Раніше подібні заходи проходили в стінах Держдуми з парламентськими представниками. На цей раз Мінфін вирішив зустрітися з громадськими організаціями і зробити бюджет ще "більш народним".
Всього в рамках програми заплановано сім тематичних засідань. Наприклад, у другу зустріч, 21 червня, учасники обговорять регіональну специфіку бюджету, 23 червня - соціальну складову: пенсії, індексацію зарплат, підтримку дітей-інвалідів, 29 червня поговорять про реальний сектор економіки - ФЦП, промисловості, ЖКГ, а на липневих зустрічах мова піде про підвищення якості держпослуг для населення і зміцнення оборони.
На вчорашньому засіданні Олексій Кудрін розповів "фронтовикам" про основні параметри бюджету. З його слів, економіка все ще орієнтована на нафтогазові ціни. Мінфін і Держдума мають намір відійти від цієї тенденції і будуть "переорієнтовувати і бюджет, і економіку в цілому на інноваційний розвиток і модернізацію". За даними Мінфіну, виділена сума на цей напрям складе 1,75 трлн руб.
Віце-президент "ОПОРА Росії" Владислав Курочкін запропонував розробникам бюджету підвищити ефективність кожного рубля на 20-30%. "20 нафтогазових доларів потрібно взяти і вкласти в сфери, які будуть наповнювати бюджет, коли нафта закінчиться", - запропонував Курочкін.
Глава ТПП Сергій Катирін виступив за стимулювання регіонів до власного нарощування дохідної бази. "Багато суб'єктів недоотримують податкові надходження, тому що великі підприємства не хочуть реєструватися на їх території - занадто високі ставки. Влада, завищуючи податок, навантажує малий і середній бізнес і знижує інвестпривабливість регіону", - поскаржився він.
"Держава повинна заохочувати найменшу кількість неефективних витрат у суб'єкті за рахунок індексації дотацій, - запропонував директор Інституту соціально-економічних і політичних досліджень Микола Федоров. - Чим ефективніша економполітика регіону, тим більша допомога йому повинна діставатися з боку федерального бюджету в розвитку інвестпроектів".
Починаючи з наступного засідання "фронтовики" підготують і запропонують на розгляд Мінфіну свої вирішення бюджетних проблем. "23 червня на зустрічі з соціальних питань ми винесемо на розгляд проблеми доступності іпотечного кредитування, - розповів РБК daily лідер "Молодої гвардії" Тимур Прокопенко. - Сьогодні ставки дуже високі - 10-15% з урахуванням першого внеску в 20%, тому обговоримо посилення держпідтримки в цьому проблемному секторі".
Конкретні пропозиції по бюджету Мінфін планує сформулювати з урахуванням думок в липні. "Навряд чи пропозиції "фронтовиків" реально вплинуть на формування бюджету, тут потрібно продемонструвати громадську участь і догодити електорату перед виборами, - скептично зазначив професор політології НДУ ВШЕ Юлій Нісневич. - Щоб вносити поправки до бюджету, необхідно в ньому розбиратися. Можливо, Кудрін як досвідчений економіст вислухає всі пропозиції і прийме стосовно бюджету професійне, а не "народне" рішення".
За матеріалами: Банки.ру
Поділитися новиною