Берлусконі: За результатами референдуму Італія може відмовитися від АЕС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Берлусконі: За результатами референдуму Італія може відмовитися від АЕС

Енергетика
226
Італії, швидше за все, доведеться відмовитися від планів щодо відновлення ядерної програми, заявив, не чекаючи на результати загальнонаціонального референдуму, прем'єр-міністр країни Сильвіо Берлусконі, передає ВВС.
"Можливо, внаслідок того рішення, яке схвалюють італійці в ці години, ми повинні будемо попрощатися з АЕС і більше зосередитися на відновлювальних джерелах енергії", - сказав Берлусконі.
Загальнонаціональний референдум, на який були винесені чотири питання, в тому числі про майбутнє атомної енергетики, до цього моменту завершився.
Зараз в Італії немає діючих атомних електростанцій. Після аварії на Чорнобильській АЕС італійці проголосували проти розвитку в країні атомної енергетики, і в 1990 р. був зупинений останній ядерний реактор.
У 2008 р. уряд Берлусконі назвав "катастрофою" рішення про закриття в Італії атомних електростанцій, проте подія на японській АЕС "Фукусіма-1" знову похитнула громадську думку з цієї проблеми.
Крім того, на референдумі обговорювалося питання про скасування закону про "поважну причину", згідно з яким прем'єр-міністр і члени уряду не можуть піддаватися судовому переслідуванню у зв'язку з виконанням ними своїх службових обов'язків.
Відзначимо, Німеччина також ухвалила рішення відмовитися від атомної енергетики. Зокрема, 9 червня ц.р. Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель підтвердила відповідне рішення уряду. За її слова уряд підготував 8 законів і розпоряджень щодо змін у сфері енергетичної політики ФРН. Меркель зазначила, що її позиція з питання про атомну енергетику змінилася після катастрофи на АЕС "Фукусіма-1" в Японії.
За словами Меркель, 8 атомних електростанцій у ФРН уже відключені від мережі та будуть зупинені негайно, решта дев'ять будуть відключатися поетапно з 2015 до кінця 2022
Відзначимо також, що слідом за Німеччиною відмовитися від атомної енергетики вирішила і Швейцарія. Так 8 червня нижня палата парламенту Швейцарії більшістю голосів проголосувала за поступове закриття всіх АЕС у країні. Чотири швейцарські АЕС з п'ятьма ядерними реакторами будуть закриті до 2034
Нагадаємо, 11 березня 2011р. в Японії стався землетрус магнітудою 9,0. Підземні поштовхи і подальше за ними цунамі зруйнували інфраструктуру північно-східних районів країни і вивели з ладу систему охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декількох вибухів і витоку радіації на цьому підприємстві. На всіх трьох діючих реакторах "Фукусіма-1" сталося розплавлення паливних стрижнів. Це сталося через те, що ще в день аварії на АЕС надходження води для охолодження реакторів не було забезпечено протягом більш ніж 6 годин.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас