Табачник збирається укрупнювати вузи


Табачник збирається укрупнювати вузи

Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України пропонує в два етапи оптимізувати мережу вищих навчальних закладів. Як наголошується в прес-релізі міністерства, на першому етапі планується провести передачу вузів, підпорядкованих міністерствам і відомствам, в сферу управління Міністерства освіти і науки, молоді і спорту. Другий етап передбачає укрупнення вузів шляхом їх об'єднання і створення університетів регіонального типу.

Міністерство заявляє про "необхідність централізації управління системою вищої освіти, яка має бути здійснена в умовах дефіциту бюджетних коштів на її утримання і передбачати подальше скорочення кількість центральних органів виконавчої влади, у сфері управління яких перебуватимуть вищі навчальні заклади різних рівнів акредитації".

Міністерство має намір привести мережу вищих навчальних закладів у відповідність з європейською практикою – до єдиного освітнього простору.

В прес-релізі зазначено, що нечисленність контингенту студентів у більшості вузів і підпорядкування різним відомствам веде до неефективного управління системою вищої освіти і позначається на якості підготовки фахівців.

Крім того, у відомстві обіцяють, що не буде скорочення науково-педагогічних працівників, оскільки всі студенти продовжать навчання в об'єднаних вузах, а разом з ними будуть переведені і викладачі.

"У рішенні міністерства про об'єднання встановлюється лише одне – що всі викладачі продовжують працювати, і всі студенти продовжують навчання за вибраними спеціальностями", – підкреслив міністр освіти і науки, молоді і спорту Дмитро Табачник.

Як відзначають в міністерстві, зараз в Україні 35 міністерств і відомств мають в своєму підпорядкуванні вузи, яких налічується 854.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua