Генсек ОПЕК: Розбіжності за обсягами нафтовидобутку не означають, що система квот відійшла в минуле


Генсек ОПЕК: Розбіжності за обсягами нафтовидобутку не означають, що система квот відійшла в минуле

Глибокий розкол думок, який виник в ході засідання керівництва ОПЕК в середу, є нормальною частиною дискусії і не свідчить про те, що система квот на видобуток нафти, використовувана картелем, вичерпала себе. Така точка зору генерального секретаря ОПЕК Абдалли Салема аль-Бадрі, про яку він розповів у четвер на Всесвітньому економічному форумі у Відні.

"Це вже не перший раз, коли ОПЕК не вдалося досягти консенсусу", - зауважив аль-Бадрі.

Засідання керівництва ОПЕК в середу завершилося на підвищених тонах, після того як члени картелю не змогли дійти консенсусу щодо обсягу видобутку нафти. Саудівський міністр нафтової галузі Алі аль-Наїмі, який наполягав на підвищенні видобутку, зауважив, що засідання було найгіршим з усіх, на яких він був присутній.

Представник іншої нафтовидобувної країни Перської затоки заявив, що система квот ОПЕК на видобуток нафти по суті вже не діє, після того як Саудівська Аравія, Кувейт, Катар і ОАЕ обіцяли збільшити виробництво в односторонньому порядку.

У Саудівській Аравії, ймовірно, не задоволені подібним результатом засідання, але це не є чимось надзвичайним для картелю, зауважив аль-Бадрі. "Іноді ми сперечаємося і не погоджуємося", - додав він. "Я не можу сказати, що система квот ОПЕК відпрацювала своє", - сказав глава організації.

Причиною розбіжностей на засіданні стали різні погляди щодо перспектив попиту на нафту в другому півріччі, констатував аль-Бадрі.

"Істотна невизначеність пов'язана з інфляцією в різних країнах, безробіттям і суверенним боргом", - зауважив глава ОПЕК. За власними прогнозами картелю, його видобуток може виявитися менше обсягу попиту на 2 млн барелів на день в III кварталі і на 1,5 млн у IV кварталі. Водночас не всі погоджуються з такими цифрами, додав аль-Бадрі.

"Про це і йшли суперечки протягом засідання. Проблема виникла не з політикою, а, дійсно, з економікою", - пояснив він.

ОПЕК продовжить уважно стежити за ринком в III кварталі і може з легкістю збільшити обсяг видобутку додатково на 2 млн барелів на день, зауважив генсек ОПЕК. За його словами, у разі реальної кризи на ринку картель відреагує відповідним чином.

Аль-Бадрі попередив, що проблеми, викликані припиненням видобутку в Лівії, де вона раніше становила близько 1,5 млн барелів на день, через громадянську війну будуть посилюватися.

"Деякі (європейські) нафтопереробники вважали, що лівійська проблема буде вирішена за один-два місяці, і виходили з таких розрахунків. Але ситуація в Лівії стає лише гіршою", - зазначив аль-Бадрі. Тому деякі члени ОПЕК збільшують видобуток, щоб компенсувати нестачу нафти, що є їх суверенним правом, додає він.

Герхард Ройсс, генеральний директор австрійської нафтової компанії OMV AG, повторив побоювання, які висловлював аль-Бадрі. "Один з нафтопереробних заводів (OMV) у Німеччині на 90% використовував лівійську нафту, брак якої заповнити непросто", - зауважив він на тій же конференції. "У нас все ще залишається якась кількість лівійської нафти в сховищах, але вона вже наближається до нуля", - додав Ройсс.

Аль-Бадрі заявив, що представник Лівії майже не брав участь в минулому засіданні. За його словами, "лівійці прибули в останні десять хвилин (засідання)" і не вплинули на його результат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua