Європа закликала дати Тимошенко і Луценку більше свободи


Європа закликала дати Тимошенко і Луценку більше свободи

Європейський парламент підтримав резолюцію з критикою на адресу української влади про застосування кримінального права як інструменту для досягнення політичних цілей.

"Висунуті раніше українськими правоохоронними органами проти Тимошенко звинувачення, можливо, мають політичне забарвлення, - відзначив євродепутат з Великобританії Чарльз Теннок (група європейських консерваторів і реформістів). - Офіційний Київ прагне позбавитися від єдиного політика, здатного скласти реальну конкуренцію чинній владі".

Підсумковий варіант резолюції у справі Тимошенко після тривалих консультацій був погоджений представниками основних політичних груп Європарламенту у вівторок. Як сказано в проекті документа, "в ЄС занепокоєні повідомленнями з України про випадки вибіркового застосування законодавства проти опозиції".

Крім того, підкреслили в найвищому законодавчому органі ЄС, "заборону Тимошенко на поїздки по країні і за її межі треба негайно скасувати". "Заходи процесуального характеру стосовно Тимошенко є непропорційними, - вважають автори документа. - Офіційний Київ не повинен перешкоджати її активній участі в політичному житті країни".

ЄП висловлює стурбованість у зв'язку зі збільшенням кількості вибіркового переслідування представників опозиції, а також про невідповідність заходів, що вживаються до Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. У цьому контексті ЄП підтримує клопотання уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової розглянути можливість зміни запобіжного заходу для Луценка на такий, що не пов'язаний з утриманням під вартою.

Також в документі міститься нагадування українській владі про те, що принцип колективної відповідальності за рішення уряду не дозволяє переслідування окремих членів уряду.

ЄП знов підкреслює, що зміцнення верховенства закону і боротьба з корупцією необхідні "не лише для укладення Договору про асоціацію і поглиблення відносин між ЄС і Україною загалом, але також для зміцнення демократії в Україні".

Крім того, ЄП закликає Європейську комісію надати Україні допомогу в плані проведення судової реформи шляхом кращого застосування програм ЄС, а також розглянути можливість створення консультативної групи ЄС високого рівня для надання допомоги країні в зусиллях приведення законодавчої системи України відповідно до європейської, включаючи судову.

В кінці 2010 року Європарламент вже офіційно висловив стурбованість збільшеним тиском влади на ЗМІ і інститути громадянського суспільства, а також відступом від демократичних норм в республіці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua