МВФ підтверджує прогноз зростання світового ВВП в 2011 р. на 4,4%, незважаючи на сповільнення активності


МВФ підтверджує прогноз зростання світового ВВП в 2011 р. на 4,4%, незважаючи на сповільнення активності

Міжнародний валютний фонд (МВФ) продовжує дотримуватися колишнього прогнозу зростання світового ВВП цього року на 4,4%, незважаючи на сповільнення темпів зростання ділової активності, що спостерігається останнім часом, у низці найбільших економік, заявив перший заступник директора-розпорядника МВФ Джон Ліпськи, який виконує обов'язки глави фонду після відставки Домініка Стросс-Кана.

Раніше економісти почали говорити про те, що підвищення рівня безробіття і падіння цін на нерухомість в США, боргова криза в Європі, катастрофа в Японії, а також деякий спад в темпах зростання економічної активності в КНР і низці інших країн можуть змусити МВФ переглянути прогноз зростання світової економіки у бік пониження.

В той же час Ліпськи заявив, що порушення в ланцюжках постачань товарів, викликані катастрофічними подіями в Японії, виправляються "досить швидко", а деяке зниження цін на енергоносії, ймовірно, продовжиться. Таким чином, відзначив в.о. глави МВФ, чинники, які могли б вплинути на прогноз організації, потрібно віднести до "тимчасових, вплив яких незабаром припиниться".

За словами Ліпськи, економіка КНР, ймовірно, зросте на 9,5% як в 2011, так і в 2012 році, а інфляція в країні впаде до 4% до кінця поточного року. У квітні річні темпи зростання споживчих цін в Китаї склали 5,3%.

Хоча експерт вважає, що кредитно-грошова політика розвинених країн доки повинна продовжувати носити стимулюючих характер, він не бачить необхідності в її подальшому пом'якшенні. В той же час, Ліпськи вважає, що світовим ЦБ необхідно вже мати чіткі плани згортання антикризових програм і нормалізації монетарної політики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua