Білорусь отримала кредит в 3 мільярди доларів


Білорусь отримала кредит в 3 мільярди доларів

Сьогодні в Мінську підписана угода про надання Білорусі кредиту в 3 мільярди доларів Євразійським банком розвитку з Антикризового фонду ЄврАзЕС.

"Білорусь і Євразійський банк розвитку підписали угоду про надання республіці фінансового кредиту із коштів Антикризового фонду ЄврАзЕС", - повідомили в Мінфіні країни.

Від білоруської сторони угоду підписав міністр фінансів Андрій Харковець, від Євразійського банку розвитку - заступник голови правління - керуючий директор з забезпечення діяльності Антикризового фонду ЄврАзЕС Сергій Шаталов.

Документом передбачено, що загальний обсяг фінансового кредиту складе 3 млрд. дол. При цьому надходження здійснюватиметься траншами протягом трьох років. У поточному році надійде 1,24 млрд. дол.

Кредит надається на термін 10 років з мораторієм на погашення основного боргу в 3 роки.

Нагадаємо, стрибок цін в Білорусі викликали валютна криза, яку країна переживає з середини березня, і девальвація білоруського рубля на 36% в травні.

За попередніми даними Белстату, споживчі ціни в Білорусі в травні 2011 року зросли на 13,1% в порівнянні з їх збільшенням на 4,5% в квітні.

Як повідомлялося раніше, Мінську насилу вдалося добитися від Росії надання валютного кредиту - причому зроблено це буде не безпосередньо, а через стабілізаційний фонд ЄврАзЕС. І сума відрізнятиметься на 3 млрд. дол. від очікуваної білоруською владою. У результаті Мінськ отримає 3,5 млрд. дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua