Україна планує через 5-7 років почати видобуток сланцевого газу


Україна планує через 5-7 років почати видобуток сланцевого газу

Україна планує через 5-7 років почати видобуток сланцевого газу. Про це сказав міністр палива та енергетики України Юрій Бойко, виступаючи на Міжнародному економічному форумі (World Economic Forum) у Відні 8 червня.

"Ми уважно вивчаємо досвід Америки в цій технічній революції. Ми намагаємося пройти цей шлях швидше, ніж в Америці - там знадобилося 20 років на реалізацію проекту. Я думаю, що у нас піде на це не більше 5-7 років", - сказав міністр.

При цьому він додав, що "ми вже розпочали цей процес, видали першу ліцензію, підготували аукціони... Американські компанії вже підписали угоди з нашими національними компаніями, щоб почати цю роботу".

Також Бойко зазначив, що зараз будуються різні газопроводи і нафтопроводи з Каспійського басейну до Європи.

"Що важливо для Європи? Для Європи важливі не тільки нові шляхи доставки газу, але і диверсифікація ресурсної бази. Ось чому при виборі "Набукко" або "Південний потік", я вважаю, Європа повинна розуміти, що "Набукко" - це нова ресурсна база, водночас "Південний потік" - це та ж база, яка існує на сьогодні", - сказав міністр.

При цьому він зазначив, що "ось чому ми вважаємо, що необхідно запропонувати нашим російським партнерам брати участь в реконструкції нашої системи... це потрібно зробити в найближчі місяці".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua