363
Кремль домовився з Білим домом про зниження податків для бізнесу
— Казна та Політика
Незважаючи на протидію уряду, страхові виплати для бізнесу знижені будуть. Вчора в Кремлі за підсумками майже двогодинного обговорення було затверджено два варіанти: зниження ставки для всіх до 30%, а для малого виробничого і соціального бізнесу - до 26% або зниження для середнього бізнесу до 26%, для малого виробничого і соціального - до 16-20%, а великий залишити з 34%. Другий варіант є пріоритетним, розповів РБК daily помічник президента Аркадій Дворкович. Але він можливий, лише якщо вдасться продумати "зручну схему адміністрування". Остаточний вибір зробить президент за два тижні.
Для принципового рішення було потрібно особисте втручання президента і прем'єра. Обидва вони з'явилися перед економічним блоком уряду і Кремля з напруженими обличчями. Гострота дискусій останніх двох тижнів проявилася навіть в жарті чиновників один над одним: "Зараз президент прийде, і Дворкович встане і, як в американському суді роблять присяжні, заявить, що у нього особлива думка", - жартували міністр фінансів Олексій Кудрін і перший віце-прем'єр Ігор Шувалов над помічником президента, який сидить навпроти. Напередодні джерело РБК daily, знайомие з ходом обговорення, нарікало, що Мінфін, Мінекономрозвитку і Мінздравсоцрозвитку не змогли прорахувати вибрані два варіанти зниження аж до початку вчорашньої зустрічі, а сам кабмін знов розділився на противників і прихильників зниження податків.
Як підтвердило джерело, присвячене в процес наради, в першому корпусі Кремля також розгорілася дискусія. "Противником знов виступив міністр фінансів Олексій Кудрін", - розповів він, відзначивши, що лише зважена позиція Медвєдєва і Путіна переломиала ситуацію. Після півторагодинної наради (перед якою президент і прем'єр близько півгодини спілкувалися наодинці) перед пресою з'явився Аркадій Дворкович. Рум'янець на його обличчі підтвердив: гарячі дебати розвернулися навіть при перших особах.
Зі слів Дворковича стало ясно, що вибрано два варіанти зниження податкового тягаря з 2012 року. Перший - збереження ставки 34% для крупного бізнесу, зниження для середнього до 26%, для малого виробничого і соціального - до 16-20%. Другий - зниження для всіх до 30%, а для малого виробничого і соціального бізнесу - до 26%. Компенсувати випадні доходи бюджету передбачається за рахунок коштів Фонду національного добробуту і зміни регресивної шкали. Зарплати понад 512 тис. руб. обкладатимуться за підвищеною ставкою.
Кремль наполягає на варіанті, при якому знизиться ставка для всіх, окрім крупного бізнесу. "Доля цього варіанту залежатиме від того, чи вдасться знайти зручну схему адміністрування, при якій для бізнесу підтвердження відповідності критеріям нижчої ставки буде необтяжливе", - пояснив Дворкович РБК daily. На це кабміну дано два тижні, по закінченні яких Дмитро Медвєдєв вибере єдиний варіант зниження. "В будь-якому разі для переважної частини бізнесу ставка буде знижена", - підбадьорив Дворкович, додавши, правда, що зниження розраховане лише на два роки.
Бізнес новину сприйняв по-різному. "Це, напевно, непогане рішення, менше зло для тієї поганої ситуації, яка виникла. У нього явний мінус - таке рішення не стимулює середній бізнес ставати великим", - охарактеризував пріоритетний варіант президент "Ділової Росії" Олександр Галушка. Голова партнерства "Бізнес Солідарність" Яна Яковлєва більш оптимістична: "Це правильне рішення. Малий бізнес найбільше піддається цьому тиску", - підкреслила вона РБК daily.
Якщо зробити великий розрив між ставками для крупного і малого бізнесу, підуть процеси реструктуризації, попереджає глава Національного інституту системних досліджень проблем підприємництва Володимир Буєв. Крупні компанії дробитимуться на середні, середні - на малі, лише аби знизити оподаткування. Зниження має відбуватися для всього бізнесу, упевнений експерт. Він вважає, що повернення до колишньої схеми було б кращим рішенням.
Малі бізнесмени також ремствують на запропоновані варіанти. "Біс криється в деталях. Йдеться про зниження ставок до 16-20% для малого виробничого бізнесу. Проте, за різними даними, 80-90% малого бізнесу - це сфера послуг і торгівля. На виробничий малий бізнес припадає близько 10%, на інноваційний - взагалі частки відсотків. Тому незрозуміло, що буде з більшою частиною малих підприємств", - попереджає віце-президент "ОПОРА Росії" Павло Сігал.
За матеріалами: Банки.ру
Поділитися новиною