Азаров: Україна попросить МВФ про кредит, якщо Росія різко підвищить ціни на газ


Азаров: Україна попросить МВФ про кредит, якщо Росія різко підвищить ціни на газ

Україна може звернутися до МВФ по кредит, якщо Росія значно підвищить ціну на газ, сказав в інтерв'ю агентству Reuters глава уряду Микола Азаров.

В той же час, констатує агентство, він обмовився, що зараз Київ не має потреби в кредиті фонду.

"Але якщо такі проблеми з'являться, у нас є чинна угода з МВФ... Ми звернемося до ради директорів з проханням надати стабілізаційний кредит, який піде на валютний рахунок Національного банку, перш за все, для підтримки стабільності національної валюти", - сказав Азаров.

При цьому прем'єр заявив, що "ми оцінюємо... (кредит) близько $1-2 мільярди максимум. Зростання цін на газ призведе до того, що ми почнемо платити більше і більше, і це зменшить наші валютні запаси".

Нагадаємо, що Київ вже більше року безрезультатно переконує Москву в необхідності перегляду газових угод 2009 років між українським держхолдингом Нафтогаз і Газпромом, за якими ціна на газ для України безпосередньо залежить від цін на нафту і нафтопродукти, а базова ставка - одна з найвищих у Європі.

Як повідомлялося, в понеділок, 6 червня, глава російського газового монополіста Газпром Олексій Міллер сказав, що компанія не готова переглядати угоди з Україною, яка частково зможе компенсувати зростання цін на газ підвищенням доходів від транзиту.

Азаров вважає, що справедливою ціною для України є $220-300 за 1000 кубометрів. "Якщо ціна на газ в Польщі близько $350, то у нас вона має бути близько $220-$300", - сказав він.

Нагадаємо також, що, згідно з прогнозом українського Міненерго України, вартість російського газу для Києва зросте до $400 за 1000 кубометрів у кінці 2011 року з $297 в другому кварталі.

Європейські країни, залежні від експорту енергоносіїв з РФ, побоюються перебоїв у постачаннях в результаті суперечки між Москвою і Києвом, як це траплялося в попередні роки.

Напередодні прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що в разі підвищення тарифу на транзит газу через Україну зросте і його ціна. Також він сказав, що Росія не буде міняти формулу ціни на газ для України.

Раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що зростання ціни на газ у зв'язку з контрактом 2009 року між Україною і Росією несе загрозу українській економіці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua