Реалізація угод щодо Nabucco намічена на друге півріччя 2011 р.


Реалізація угод щодо Nabucco намічена на друге півріччя 2011 р.

Реалізація всіх угод за газотранспортним проектом Nabucco намічена на друге півріччя 2011 р. Таку заяву зробив сьогодні керуючий директор Nabucco Gas Pipeline International Рейнхард Мітчек, додавши, що перенесення термінів виконання контрактів не очікується.

За словами Мітчека, підстав для перегляду проектної вартості газопроводу (7,9 млрд євро) немає. Проте, робота з оцінки проекту триває, результати будуть відомі після її закінчення.

Нагадаємо, що, за неофіційною інформацією, проектна вартість газопроводу Nabucco зросла з 7,9 млрд євро до 12-15 млрд євро. Як повідомлялося раніше, консорціум Nabucco переніс початок будівництва свого газопроводу з 2012 р. на 2013 р. у зв'язку зі збільшенням вартості і неврегульованим питанням про постачання газу, а початок постачань газу шодо нього - на 2017 р. Раніше воно переносилося на 2011 р. через тривалі переговори щодо постачання блакитного палива з Азербайджану.

За словами Мітчека, Nabucco сам по собі є "досить розвиненим проектом, і його реалізація могла б початися і раніше, проте раціональнішою є синхронізація термінів початку його реалізації з діяльністю по проекту всіх залучених в інвестиційний ланцюжок сторін".

Nabucco - проектований магістральний газопровід протяжністю 3,3 тис. км., який піде в обхід Росії з Центральної Азії в країни Євросоюзу, перш за все до Австрії і Німеччини. Його проектна потужність - 26-32 млрд куб. м газу на рік. Учасниками проекту Nabucco є компанії OMV Gas GMBH (Австрія), Botas (Туреччина), Bulgargaz (Болгарія), S.N.T.G.N. Transgaz S.A. (Румунія), MOL Natural Gas Transmission Company Ltd. (Угорщина), RWE (Німеччина). Кожен з учасників володіє рівними частками - по 16,67%.

Спочатку проект трубопроводу Nabucco, представлений в 2004 р., передбачав постачання газу з родовищ Ірану в Персидській затоці. У 2006 р. у зв'язку з конфліктом довкола іранської ядерної програми було прийнято рішення змінити проект так, щоб мати можливість поставляти газ з Туркменії, Узбекистану і Азербайджану.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua