470
Експерт: Митний союз не може бути альтернативою євроінтеграції України
— Казна та Політика
Інтереси України і її керівництва сьогодні лежать на Заході - особливо враховуючи експортну орієнтованість крупного бізнесу, який підтримує нинішню владу, тому вона не вступатиме в Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану. Таку думку висловив директор Інституту український політики Кость Бондаренко під час зустрічі з віце-президентом Французького інституту міжнародних відносин Тома Гомаром.
За його словами, Росія і країни Митного союзу пропонують Україні шлях, який навряд чи можна назвати конструктивним. "Україна не може терпіти жодних політичних надбудов, які істотно обмежуватимуть її суверенітет, - вважає експерт. - Тим більше, в Україні перед очима є досвід відносин між Росією і Білоруссю, які не можна назвати безхмарними". В той же час, Бондаренко відзначив, що від співпраці з Москвою і Мінськом офіційний Київ нікуди не подінеться. Він нагадав, що Віктор Янукович неодноразово підкреслював, що ці відносини вибудовуватимуться за формулою "3+1". "Тобто Україна не вступатиме в Митний союз, але співробітничати з Митним союзом по напрямах, які не суперечитимуть її європейським зобов'язанням", - підкреслив політолог.
Він також висловив надію, що Україна вже найближчим часом зможе підписати угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.
Крім того, Бондаренко висловив думку, що, незважаючи на зміни в керівництві МВФ, Україна продовжуватиме співпрацю з цією впливовою міжнародною організацією. "Я не вірю в те, що Віктор Янукович уподібниться угорському прем'єру Віктору Орбану і розірве відносини з МВФ", - сказав він. За словами експерта, МВФ активно впливав на процес розробки і прийняття реформ в Україні (наприклад, пенсійної реформи, при розробці якої врахований досвід подібних реформ в світі і поради фахівців МВФ), а також надавав серйозну підтримку українській економіці.
Також Бондаренко підкреслив, що сьогодні в українському істеблішменті є дві думки щодо майбутніх відносин з МВФ. Він нагадав, що недавно були озвучені дві радикально різні концепції. Перша належить віце-прем'єру Сергію Тігіпку, який заявив про безальтернативність відносин з МВФ. Друга - прем'єру Миколі Азарову, який заявив про можливість розриву відносин з МВФ. "Хоча остання заява - це швидше особиста позиція Азарова, пошук самостійної політичної платформи в умовах, коли прем'єр попав під гостру критику з боку президента", - відзначив Бондаренко.
За матеріалами: Подробности
Поділитися новиною