СБ підвищив прогноз цін на нафту до 107,2 долара за барель в 2011 році


СБ підвищив прогноз цін на нафту до 107,2 долара за барель в 2011 році

Світовий банк підвищив прогноз цін на нафту до 107,2 долара за барель в 2011 році і до 102,10 в 2012-му проти попереднього прогнозу в 92,3 і 96,8 долара відповідно. Про це йдеться в доповіді СБ про економіку Росії за підсумками I кварталу.

В документі вказано, що ціни зростали з серпня 2010 року по квітень 2011-го, а потім різко впали на початку травня. Зліт цін був зумовлений значним зростанням попиту, особливо в IV кварталі 2010 року (на 3,8%, або 3,3 млн барелів на добу).

В даний час продовжується повільне скорочення профіциту світового ринку нафти, що супроводжується зменшенням запасів. Проте їх рівень залишається достатнім.

Стрибок цін в 2011 році був головним чином викликаний політичними заворушеннями в Північній Африці і на Близькому Сході, а також побоюваннями щодо скорочення виробництва нафти в основних нафтовидобувних країнах, йдеться в доповіді.

Проте в кінці квітня-2011 середня ціна досягла 119 доларів за барель, при цьому нафта марки Brent коштувала 126,1.

"Прогноз ґрунтується на допущенні, що конфронтація в Лівії продовжиться і до кінця 2011 року проблема відновлення експорту нафти навряд чи буде вирішена", - пояснюється в документі. СБ також вказує на те, що Міжнародне енергетичне агентство понизило свій прогноз видобутку в Лівії до 0,2 млн барелів на добу на весь період до кінця 2011 року. "З врахуванням погіршення ситуації в Сирії і Ємені, а також наростання напруженості в інших країнах ризики подальших порушень постачань нафти зберігаються", - вважають експерти СБ.

Також продовжується пониження прогнозних оцінок попиту на нафту, особливо в США, де попит обмежується високою ціною на бензин.

В той же час у СБ визнають, що ціна може виявитися і нижче прогнозу в результаті посилення чинників, що гальмують економічне зростання, і скорочення попиту унаслідок високих цін, особливо в США, на які, як і раніше, припадає більше однієї п'ятої світового попиту на нафту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua