КС може скасувати закон про червоні прапори


КС може скасувати закон про червоні прапори

Суддя Конституційного суду України у відставці Микола Козюбра впевнений, що суд має всі підстави скасувати закон про червоні прапори.

"Річ у тім, що відповідно до статті 92 Конституції порядок використання і захисту державних символів встановлюється виключно законами, які приймає Верховна рада, - заявив Козюбра - Окрім них, парламент, який згідно з Конституцією повинен діяти лише в рамках своїх повноважень, не має права займатися жодними символами. Тому якщо суд поставиться до своїх обов'язків нормально, то визнає цей закон неконституційним".

Як повідомлялося, вчора КС прийняв у провадження звернення народного депутата фракції "Наша Україна - Народна самооборона" Юрія Костенка про порядок використання червоного прапора Перемоги. "Законом вводиться обов'язкове використання червоного прапора із зображенням серпа і молота, тобто офіційної символіки тоталітарного комуністичного режиму і радянської держави, при яких Україна в 20-х роках ХХ століття втратила свою державну незалежність, а український народ став жертвою геноцидів, масових вбивств і незаконних репресій", - сказано в зверненні Костенка.

Нагадаємо, закон, прийнятий парламентом 21 квітня, передбачає використання копій прапора Перемоги під час всіх офіційних заходів, присвячених Дню Перемоги, дням звільнення і оборони населених пунктів від німецько-фашистських загарбників, а також розміщення їх поряд з національним прапором на будівлях органів влади.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua