ОПЕК: Очікується підвищення квот з видобутку


ОПЕК: Очікується підвищення квот з видобутку

Члени ОПЕК зібралися у Відні, аби переглянути свою мету щодо видобутку нафти на тлі зростаючих спекуляцій, що Саудівська Аравія, найбільший виробник нафти, в ОПЕК має намір досягти угоди щодо збільшення видобутку на 1,5 мільйона на день. Картель, який добуває близько 40% світової нафти, зустрічається у Відні на тлі військових дій в Лівії (що скоротили постачання з третьої в Африці країни по нафтовидобуванню) і цін на нафту на рівні 100 доларів за барель.

"Саудівська Аравія і інші члени ОПЕК, за звичайним винятком таких яструбів, як Іран і Венесуела, видно, схиляються до ідеї збільшення квот, оскільки вони стурбовані негативною дією високих цін на зростання ВВП і, в цілому, зростанням попиту на нафту", - говорить Майкл Віттнер, глава відділу досліджень на ринку нафти з Societe Generale SA.

Як вважає Віттнер, є вірогідність в 65%, що буде прийняте рішення про підвищення квот на 1,5 мільйона барелів на добу. З грудня 2008 року рівень видобутку картелю складає 24,845 мільйона барелів на добу. "Саудівська Аравія, ймовірно, прагне зберегти рівень цін нижче 100 доларів за барель", - вважає Ян Хендерсон з JPMorgan Chase & Co. - "Вони не хочуть, щоб ціни піднімались".

Як вважає Йоханнес Бенігі, глава JBC Energy GMBH у Відні, ОПЕК доведеться підвищувати квоти на 2,5 мільйона барелів на добу через ризики, що ціни все одно можуть піти вище - "Якщо ОПЕК не збільшить свої квоти в достатній мірі, то це буде мовчазним повідомленням ринку, що рівень цін в 100 доларів і вище є прийнятним".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua