Експерти: Все іде до того, що США втратять роль мотора глобальної кон'юнктури — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: Все іде до того, що США втратять роль мотора глобальної кон'юнктури

Казна та Політика
709
Все йде до того, що США втратять роль мотора глобальної кон'юнктури, вважає головний економіст мюнхенського Інституту економічних досліджень Ifo Кай Карстенсен, передає РБК daily з посиланням на Handelsblatt.
На думку експерта, різні програми з підтримки економіки лише відсунули структурні проблеми США на задній план. "Тепер же вони вимагають до себе все більшої уваги. Імпульсом для подібних сумнівів стала публікація доповіді про становище на ринку праці США, яка підтвердила найгірші прогнози аналітиків: рівень безробіття в травні виріс до 9,1%, а кількість нових робочих місць збільшилася в три рази менше за очікування - всього на 54 тис", - зазначив він.
За словами аналітика, стан економіки США неминуче б'є по світовій торгівлі, адже на США припадає 25% глобального ВВП, однак при цьому частка країни у світовому експорті не перевищує 8,5% - центр ваги світової торгівлі все більше переміщується в бік розвиваються країн. "Повністю не залежати від США увесь інший світ собі дозволити не може, але якщо економічне одужання Америки затягнеться, то занадто сильної шкоди це йому не несе", - вважає Карстенсен.
В свою чергу, головний економіст Commerzbank Йорг Кремер вказує, що обсяги споживання страждають багато в чому через те, що багато американців вже тривалий час не можуть знайти роботу (43% від усіх зареєстрованих на біржі праці). "Все це гальмує зростання добробуту і стримує споживання, яке забезпечує добрих дві третини ВВП США", - зазначив експерт.
Експерт UniCredit Харм Бандхольц вважає, що доповідь з ринку праці стала продовженням серії слабкої статистики, що вийшла минулого тижня. "Спершу стало відомо про зниження цін на житлову нерухомість в 20 найбільших містах США на 0,2% - індекс Standard & Poor's/Case Shiller виявився нижчим за найменший кризовий показник з квітня 2009 р. Потім відбулося найсильніше за 27 років падіння промислового індексу менеджерів з закупівель: за місяць з 60,4 до 53,5 пункту. Слабкість індустрії вказує на те, що економіка США не змогла рости темпами, на які сподівалися досі", - сказав він.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас