Підтверджено розплавлення паливних стрижнів 3 реакторів на японській АЕС "Фукусіма-1"


Підтверджено розплавлення паливних стрижнів 3 реакторів на японській АЕС "Фукусіма-1"

На японській АЕС "Фукусіма-1" повністю розплавилися паливні стрижні трьох енергоблоків у результаті пожежі, що виникла внаслідок землетрусу і цунамі на країну 11 березня цього року, заявили у вівторок в японському Агентстві з протидії ядерній загрозі.

Представники енергетичної компанії TEPCO, власника АЕС, повідомили в травні, що паливні стрижні другого і третього реакторів, можливо, розплавилися у перший тиждень після удару стихії.

За їх словами, паливні стрижні першого реактора практично повністю розплавилися протягом 16 годин з моменту землетрусу. Залишки стрижнів зараз перебувають на дні корпусу реактора, і з нього випливає радіоактивна вода.

Тим самим, Агентство з протидії ядерній загрозі підтвердило інформацію про розплавлення паливних стрижнів трьох енергоблоків, раніше оприлюднену TEPCO.

11 березня в 130 км від північно-східного узбережжя японського острова Хонсю стався руйнівний землетрус магнітудою 8,9, який викликав потужне цунамі.

У результаті катаклізму на ряді японських АЕС виникли проблеми, найбільш серйозні - на "Фукусіма-1", де в результаті виходу з ладу системи охолодження реакторів сталося кілька пожеж і вибухів, утворився витік радіації в атмосферу і воду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua