Прогноз: ОПЕК постарається знизити ціну на нафту нижче 100 доларів


Прогноз: ОПЕК постарається знизити ціну на нафту нижче 100 доларів

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) на чолі з Саудівською Аравією наростить поставки сировини для підтримки світового економічного зростання і зниження цін нижче 100 доларів за барель. Відповідне рішення ОПЕК схвалить на майбутній зустрічі цього тижня, в середу, передає агентство Reuters.

Дані про уповільнення економічного відновлення Заходу турбують основних членів ОПЕК з Перської затоки - Саудівську Аравію, Кувейт та Об'єднані арабські емірати.

"Нам потрібно наростити (видобуток) щонайменше на 1 млн барелів на день, - заявив напередодні Reuters представник в ОПЕК делегації країн Перської затоки. - Ми не задоволені поточними цінами. Ми хочемо задовольнити зростаючий попит у другому півріччі без створення надлишку на ринку". Збільшення видобутку менше ніж на 1 млн може бути сприйняте ринком як символічний жест.

Позиція країн Перської затоки може не знайти підтримки в Ірану і Венесуели, які вважають високі ціни виправданими і дотримуються думку, що ОПЕК безсила проти спекулянтів на ринку. Втім, досі офіційно не було оголошено, хто буде представляти Іран на засіданні експортерів нафти в середу. Також невідомо, хто буде представляти на цій зустрічі Лівію після того, як Шокрі Ганем, який курирував лівійську нафтову галузь, втік з країни до Риму.

Видобуток країн ОПЕК у квітні склав 29 млн барелів на день. За останньою доповіддю ОПЕК, у другому півріччі попит на сировину країн-експортерів зросте до 30,66 млн і до 89 млн на день на світовому ринку в цілому. Таким чином, можна припустити, що ОПЕК потрібно наростити видобуток на 1,7 млн ​​на день.

Якщо країни ОПЕК залишать норми виробітку на колишньому рівні, нафтові котирування можуть додати 3-5 доларів, вважають аналітики дослідницької компанії Facts Global Energy.

Між тим, більшість аналітиків, опитаних Bloomberg останнього тижня травня, очікує, що ОПЕК залишить видобуток незмінним на засіданні 8 червня. "На тлі проблем з представниками Лівії та коригування нафти до 100 доларів за барель, ОПЕК, швидше за все, буде бездіяльним і відкладе рішення про збільшення квот на потім, - заявив Bloomberg Гаррі Чілінгуіріан, головний ринковий стратег BNP Paribas. - Це не виключає того, що окремі країни можуть в односторонньому порядку піти на нарощування видобутку".

Таку думку висловили і експерти Міжнародного енергетичного агентства в травневому огляді: країни Перської затоки і Нігерія можуть схвалити неофіційний пакт з нарощування поставок нафти, говориться в огляді агентства.

Експерти Petroleum Policy Intelligence відзначають, що Саудівська Аравія вже розробила два сорти нафти для заміщення лівійських поставок і нарощує видобуток на 1 млн барелів на день незалежно від результату засідання ОПЕК у цю середу. "Саудівська Аравія, схоже, вже почала нарощувати постачання нафти протягом останнього місяця у відповідь на втрату лівійських поставок і зростаючий попит", - заявляють і в дослідницькій компанії Eurasia Group. У таких умовах, офіційне рішення ОПЕК менш важливе, ніж односторонні дії Саудівської Аравії, вважають експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua