"Газпром" розглядає можливість придбання частки в E.ON


"Газпром" розглядає можливість придбання частки в E.ON

Можливість придбання частки в німецькій енергетичній компанії E. ON розглядає російський "Газпром". Глава концерну Міллер в інтерв'ю Süddeutsche Zeitung також повідомив про зацікавленість в акціях Ruhrgas.

Російський газовий монополіст "Газпром" розглядає можливість придбання частки в німецькій енергетичній компанії E.ON. Про це заявив глава концерну Олексій Міллер. За його словами, в "Газпромі" з цікавістю спостерігають за тим, що E. ON має намір продати частки на мільярдні суми. "Ми розглядаємо можливість участі в компанії, йдеться про стратегічні інвестиції або про партнерство", - сказав Міллер. Він додав, що "Газпром" також зацікавлений в придбанні акцій Ruhrgas - дочірнього підприємства E.ON.

Говорячи про скарги європейців на високу вартість російського газу, Мюллер сказав, що, якщо Європі ціни не подобаються, то "Газпром" буде поставляти газ в Азію. У зв'язку з цим видання відзначає, що російський концерн, який контролює шосту частину світових поставок палива, протягом декількох хвилин може закрутити крани трубопроводів, що ведуть до Європи. Сьогодні Німеччина забезпечує 40 відсотків потреби в газі за рахунок поставок з Росії. Після щойно схваленого рішення про відмову від атомної енергетики, залежність ще більше зросте, оскільки доведеться нарощувати потужність електростанцій, що працюють на газі.

Видання зауважує, що плани експансії "Газпрому" викликають занепокоєння у Німеччині та інших європейських країнах. У разі придбання частки в німецьких енергетичних компаніях, російський концерн отримає доступ до стратегічно важливої ​​системі трубопроводів. У минулому подібні спроби російських компаній наштовхувалися на опір політиків. Так, наприклад, сталося з планами придбання автоконцерну Opel або компанії Infineon. Закритість Німеччини викликала різку критику з боку російського прем'єра Володимира Путіна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua