Українці переходять на менш якісний бензин


Українці переходять на менш якісний бензин

Частка високооктанових бензинів у загальному обсязі продажів палива на ринку відстає від показників 2010 року, повідомили в Державному комітеті статистики. Протягом перших чотирьох місяців 2011 питома вага бензинів з октановим числом А-94-98 була стабільно нижча за показники аналогічного періоду 2010 року, пише видання "Сегодня".

На думку учасників ринку, ця тенденція пов'язана як з внутрішніми, так і зовнішніми чинниками. "Ціна зростала, а попит з початку року незмінно падав - це було пов'язано з підвищенням акцизу з 1 січня, а також позитивною динамікою світових цін на нафту, - говорить В'ячеслав Стешенко, директор однієї зі столичних мереж АЗС. - Обсяги реалізації падають, але не так істотно, як у випадку з низькооктановим паливом і газом".

Втім, імпортери, які не займаються реалізацією палива кінцевому споживачеві, більш відверті у своїх оцінках. "З урахуванням зростання цін на світовому ринку, попит на паливо високого класу падає в першу чергу, оскільки ціни на нього ростуть під тиском світової кон'юнктури, - говорить Олег Майстренко, голова представництва компанії "Орлен Летува" в Україні.

У більш вигідній ситуації опинилися ті мережі АЗС, які мали в своєму асортименті брендований бензин, попит на який хоч і падав, але, за словами учасників ринку, не так сильно. Причому ступінь стійкості попиту на брендовані бензини багато в чому залежить від зусиль компанії з просування і зміцнення бренду на ринку.

Крім того, споживачі таких палив менш чутливо ставляться до зростання вартості бензину, тому що їх рівень трохи вищий, що дозволяє говорити операторам ринку про нееластичність попиту на якісне паливо. За словами операторів ринку, зимове скорочення попиту змінилося зворотною тенденцією у другому кварталі.

Але навіть показники більш позитивного квітня показують, що питома вага високооктанових бензинів трохи нижчою за показники попереднього року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua