ОПЕК: При підвищеному попиті організація готова підвищити квоти на видобуток нафти


ОПЕК: При підвищеному попиті організація готова підвищити квоти на видобуток нафти

ОПЕК готова підвищити квоти на видобуток нафти, якщо побачить підвищений попит. Про це заявили міністри нафтової промисловості Саудівської Аравії і Еквадору, передає Reuters.

"Потрібно поглянути на дані. Якщо в підвищенні є необхідність, ми приймемо відповідне рішення, а якщо такої потреби немає - то не приймемо", - заявив міністр нафтової промисловості Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі. - "У нас завжди є резерв підвищення видобутку, зараз це 3-3,5 млн барелів на добу, тож ми завжди можемо відреагувати на дефіцит нафти на ринку". За його словами, запаси Саудівської Аравії становлять 265 млрд барелів, і їх вистачить на 100 років видобутку.

Про можливість підвищення ліміту на видобуток висловився і міністр нафтової промисловості Еквадору Уїлсон Пастор: "Якщо якимсь країнам потрібно підвищити видобуток, вони так і зроблять, якщо на ринку буде дефіцит. Поглянемо, що буде у Відні. Ми проаналізуємо ринок і приймемо рішення".

Пастор чекає невеликого дефіциту нафти на ринку в другому півріччі. За його словами, мета ОПЕК - утримувати ціни на розумному рівні: "Для країн ОПЕК... 90-100 дол. - це прийнятна ціна, яка не нашкодить економічному зростанню в країнах-споживачах".

Відзначимо, що Еквадор займає останнє місце в ОПЕК у видобутку - 500 тис. барелів на добу, і тому не має великого впливу на політику організації.

Нагадаємо, ОПЕК на нараді у Відні 8 червня розгляне квоти на видобуток нафти, які не мінялися з грудня 2008 р. За словами джерел, організація може підвищити квоти на 1,5 млн барелів на добу. При цьому Іран, Лівія і Венесуела, швидше за все, виступлять проти підвищення. Втім, багато країн ОПЕК вже негласно перевищують квоти, щоб заповнити спад видобутку в Лівії через громадянську війну.

Ціна нафтового "кошика" ОПЕК знизилася на 1,4% і опустилася до триденного мінімуму - 109,91 дол./бар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua