ОПЕК не стане переглядати рівень квот на видобуток на засіданні наступного тижня


ОПЕК не стане переглядати рівень квот на видобуток на засіданні наступного тижня

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК), ймовірно, ухвалить рішення про збереження поточних квот на видобуток на засіданні наступного тижня, свідчать дані опитування, проведеного агентством Bloomberg.

Двадцять сім з 30 аналітиків, що брали участь в опитуванні, вважають, що за підсумками засідання 8 червня квоти залишаться колишніми. Таким чином, збереження поточного рівня видобутку очікується ввосьме поспіль.

З початку поточного року нафта подорожчала на 22% на тлі нестабільності в арабських нафтовидобувних країнах, у зв'язку з чим експерти Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) заявили 19 травня, що в світі існує "гостра потреба" в більшій кількості нафти.

"Це буде одне з найбільш важливих засідань ОПЕК за останні десятиліття", - відзначає керуючий директор JBC Energy Йоганнес Беніні, який не очікує, що ОПЕК піде на підвищення квот. При цьому експерт вважає за необхідне збільшити видобуток на 2 млн барелів на добу.

Підвищення цін на енергоносії вже позначилося вкрай негативно на темпах зростання світової економіки, оскільки помітно збільшило витрати виробників, знизило купівельну активність пересічних громадян, а крім того, змусило світові ЦБ піти на жорсткість кредитно-грошової політики в спробі приборкати прискорення темпів інфляції.

Наразі квота ОПЕК становить 24,845 млн барелів на добу, проте організація постачає більше за встановлені обсяги.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua