Податкове навантаження на "Газпром" в 2012-2014 рр. збільшиться на 18 млрд дол.


Податкове навантаження на "Газпром" в 2012-2014 рр. збільшиться на 18 млрд дол.

Податкове навантаження на російський газовий концерн "Газпром" зросте за три роки, починаючи з 2012-го, на 505 млрд руб. (18 млрд дол.), повідомив міністр фінансів Олексій Кудрін на нараді в уряді в середу.

За його словами, які наводить сайт уряду РФ, в зв’язку зі збільшенням податкового навантаження найбільший світовий виробник газу втратить додаткових 150 млрд руб. (5,36 млрд дол.) в 2012 р., 170 млрд руб. (6,04 млрд дол.) - в 2013 р. і 185 млрд дол. (6,6 млрд дол.) - в 2014 р., передає Reuters.

Він уточнив, що джерелами збільшення податкового навантаження стануть різні позиції. "Зокрема - податок на видобуток корисних копалин (НВКК), який складе велику частину - від 80 до 90% цієї суми. В той же час будуть використані й інші джерела доходів, включаючи дострокове скасування пільг на якихось родовищах, скасування пільг по постачаннях газу на експорт. Тим самим ми вийдемо на ці показники", - цитує Кудріна сайт уряду.

Міністр ще раз заспокоїв незалежних виробників газу - для них НВКК збільшуватися не буде.

Минулого тижня заступник міністра фінансів Сергій Шаталов вже повідомляв, що незалежні виробники газу не постраждають від нової податкової реформи на газову галузь.

На початку травня Кудрін заявляв, що розраховує на додаткові 150 млрд руб. на рік за рахунок збільшення податкового і митного навантаження на газову галузь, а прем'єр РФ Володимир Путін доручив розглянути можливість підвищення НВКК на газ.

Влада РФ не вперше вдається до підвищення податків в надії перемогти бюджетний дефіцит, впоратися з яким не допомагають навіть дорогі енергоносії - основна стаття експорту країни.

Восени 2010 р. Мінфін РФ розраховував, що в 2011 р. податкове навантаження зросте на 2% ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua