Через зростання ціни за формулою Україна купить менше газу


Через зростання ціни за формулою Україна купить менше газу

Україна у другому кварталі поточного року планує закупити у Росії 9 млрд. кубометрів газу.

Про це в коментарі УНІАН повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін.

Він уточнив, що в травні закуплено 3 млрд. кубометрів газу, стільки ж планується закупити і в червні.

"Ми йдемо у графіку, затвердженому Кабінетом Міністрів. Обсяг газу для закупівлі на другий квартал значно менший, ніж у першому. Ми в першому кварталі закупили 17,8 млрд. кубометрів, оскільки ціна була найнижча. На другий квартал коштує 9 млрд.", - сказав Бакулін.

Він також зазначив, що в третьому кварталі обсяги закупівель газу будуть мінімальними, і разом з цим висловив надію на те, що Україні і Росії вдасться домовитися про зниження ціни на газ.

Також за інформацією Бакуліна, на сьогоднішній день у підземних сховищах Україна накопичила 13,5 млрд. кубометрів газу.

За словами голови правління "Нафтогазу" обсяги закупівлі в липні будуть ще на рівні близько 3 млрд. куб. м., а в наступні місяці вони будуть знижуватися до 1,7 млрд. кубометрів.

"Безумовно, закупівлі будуть знижуватися з урахуванням того, що за тенденціями на світових ринках і за формулою ціна газу зростає з кожним кварталом, тому основні закупівлі були за мінімальними цінами в першому кварталі", - сказав він.

При цьому Бакулін підкреслив, що НАК "Нафтогаз України" поки не планує коректувати річні обсяги закупівель газу в поточному році. За його словами, із запланованих у 2011 році обсягів на рівні 40 млрд. куб. м., 17,7 млрд. куб. м. було закуплено у першому кварталі.

"Говорити про те, що ми будемо знижувати річні обсяги закупівлі поки не варто, йти на такі ризики поки не варто", - сказав Бакулін.

Як повідомляв УНІАН, 13 травня в ефірі "5 каналу" прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що в другому півріччі Україна істотно скоротить обсяги закупівель газу в Росії через зростання його вартості. Він додав, що основні закупівлі зроблені в першому кварталі.

Нагадаємо, що ціна на газ встановлюється щоквартально. Ціна імпортного природного газу для України в першому кварталі 2011 року становила близько 264 дол за тис. куб. м, у другому - 295,6 дол за тис. куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua