ГПУ допитала Ющенка у справі про газові контракти 2009 року


ГПУ допитала Ющенка у справі про газові контракти 2009 року

Екс-президент України Віктор Ющенко був допитаний Генеральною прокуратурою України (ГПУ) щодо газових контрактів України і РФ, і його свідчення додані до справи Юлії Тимошенко. Про це повідомив з трибуни парламенту заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

Нагадаємо, 24 травня ц.р. ГПУ пред'явила лідеру ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко звинувачення у справі про газові контракти з Росією.

Раніше, в ГПУ повідомили, що завершено розслідування кримінальної справи за звинуваченням Тимошенко в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України за фактом перевищення нею службових повноважень під час підписання газових угод.

Як відомо, в постанові про порушення справи №49-3151, врученій Тимошенко 13 квітня, йдеться, що 19 січня 2009 року вона, "перевищуючи надану нею владу і службові повноваження, особисто прийняла і затвердила своїм підписом і печаткою Кабінету міністрів письмову директиву НАК "Нафтогаз України" на переговорах з ВАТ "Газпром" про купівлю-продаж природного газу в 2009-2019 роках", що призвело до істотних збитків для держави.

Як повідомлялося, 15 квітня 2011 р. генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що дії екс-прем'єра, лідера партії "Батьківщина" Тимошенко під час укладення газових контрактів з Росією в 2009 р. загрожували економіці країни. Генпрокурор заявив, що стосовно Тимошенко порушено кримінальну справу за перевищення влади.

Щодо газових контрактів 2009 р., варто відзначити, що 19 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали два контракти: купівлі-продажу газу на 2009-2019 рр. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. Згідно з документами, "Газпром" і "Нафтогаз" з 1 січня 2010 р. перейшли до ціноутворення на газ і формування транзитного тарифу в повній відповідності з європейськими стандартами.

2 жовтня 2008 р. прем'єри РФ і України підписали меморандум про співпрацю в газовій сфері, в якому вказано, що з 1 січня 2009 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" переходять на прямі довгострокові відносини по постачаннях газу, усуваючи, таким чином, з схеми компанію RosUkrEnergo, яка була посередником в закупівлях газу для України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua