0 800 307 555
0 800 307 555

Україна почала постачання нафти на "Нафтохімік Прикарпаття" і НПК "Галичина" по "Одеса - Броди"


Україна почала постачання нафти на "Нафтохімік Прикарпаття" і НПК "Галичина" по "Одеса - Броди"

Оператор нафтотранспортної системи України компанія "Укртранснафта" в травні розпочала прокачування азербайджанської нафти сорту Azeri Light на нафтопереробні підприємства "Нафтохімік Прикарпаття" (Івано-Франківська область) і НПК "Галичина" (Львівська область) по нафтопроводу "Одеса - Броди" в проектому напрямку.

Про це повідомила прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

На початку травня до Одеси прибув танкер з 80 тис. тонн азербайджанської нафти, призначеної для переробки.

Планується, що до червня "Нафтохімік Прикарпаття" і НПК "Галичина" буде поставлено 60 тис. і 20 тис. тонн нафти відповідно.

Відзначається, що поставка легкої каспійської нафти дозволить збільшити завантаження нафтотранспортних потужностей, зокрема нафтопроводу "Одеса - Броди", і забезпечити безперебійну роботу НПЗ України.

"Ми активно реалізуємо політику, спрямовану на виконання затвердженої урядом програми диверсифікації джерел постачання нафти в Україну на період до 2015 року, і використовуємо вітчизняні транзитні потужності", - наводяться в повідомленні слова міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка.

Раніше Міненерго прогнозувало початок поставки азербайджанської нафти на "Нафтохімік Прикарпаття" і НПК "Галичина" у квітні.

Як повідомляло агентство, у березні Мозирський нафтопереробний завод (Білорусь) почав отримувати перші обсяги легкої каспійської нафти сорту Azeri Light, транспортовані через територію України по нафтопроводу "Одеса - Броди" та однією з ниток трубопроводу "Дружба".

"Нафтохімік Прикарпаття" і НПК "Галичина" останні кілька років відчувають нестачу сировини і переробляють незначні обсяги.

Обидва заводи контролюються групою компаній афілійованих із Приватбанком.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua