Ввозьте з миром — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ввозьте з миром

5869
Депутати схвалили поправки до Митного кодексу, спрямовані на спрощення процедури проходження митного контролю і оформлення вантажів. Серед іншого лібералізація правил декларування товарів обіцяна і фізичним особам - без оподаткування і необхідності подачі декларації вони зможуть ввезти товарів на суму до 2 тис. євро, тоді як зараз цей поріг вдесятеро нижчий. Експерти відзначають, що ця норма легалізує ввезення невеликих партій дорогих товарів.
Верховна рада прийняла за основу депутатський законопроект №8130 зі змінами до Митного кодексу. Глава комітету з питань фінансів і банківської діяльності, податкової і митної політики Віталій Хомутинник (Партія регіонів) заявив, що документ врахував позицію і бізнесу, і органів влади. Друге читання документа обіцяне восени.
Законопроект передбачає низку норм, що полегшують зовнішньоекономічну діяльність українських підприємств. Чітко регламентовано час митного оформлення товарів - 4 години з моменту подачі декларації. При цьому контролюючі органи повинні будуть вибирати методику визначення митної вартості в строго регламентованому порядку, а не в довільному, як зараз, тобто починаючи з першого методу - з ціни контракту. Крім того, у суб'єктів ЗЕД з'явиться можливість декларувати товар ще до моменту його прибуття на митницю.
В той же час пропонується розширити права і митників - надати їм можливість проводити аудит фінансово-господарської діяльності підприємств, що здійснюють експортно-імпортні операції. В разі прийняття цієї норми Держмитниця зможе отримати доступ до документації і обстежувати виробничі, складські і торговельні приміщення.
До змін варто підготуватися і фізособам. Планується підвищити поріг вартості товарів, в результаті ввезення (пересилки) яких не потрібна сплата податків. Якщо зараз вартість неоподатковуваних товарів, що переміщуються в ручній поклажі або багажі, становить 200 євро, то запропоновано збільшити цей поріг до 2 тис. євро. З товаром на таку суму можна буде в'їжджати в Україну кожні 10 днів. В разі ввезення дорожчої продукції - до 10 тис. євро - передбачається пільгове мито у розмірі 10% від митної вартості. Якщо товар ще дорожчий - сплата мита в повному обсязі. При голосуванні законопроекту в сесійному залі Хомутинник відзначив, що граничний розмір в 2 тис. євро - компромісна цифра, але при підготовці до другого читання комітет готовий дискутувати про її розмір.
На думку митного брокера Бориса Магаричева, ця норма дозволить громадянам легально ввозити товари тривалого користування для власних потреб. "200 євро в нинішніх умовах - нічого. Абсурд ще і в тому, що вивозити можна валюти на 10 тис. євро, а ввезти лише на 200 євро", - відзначає він. Заступник голови правління інтернет-асоціації України Олександр Ольшанський передбачає, що споживачі тепер зможуть купувати імпортну продукцію за вигіднішими цінами, ніж в інтернет-магазинах. Адже для продажу товару в роздрібній мережі він імпортується великими партіями із сплатою всіх платежів, тоді як за допомогою поштової пересилки можна купувати недорогі товари в західних веб-магазинах і на інтернет-аукціонах.
"Але не варто думати, що це буде масова тенденція, адже є нюанси інтернет-торгівлі, які можуть не підходити клієнту. Наприклад, покупець не згоден чекати 2 тижні доставки, і інтернет-магазини не завжди дають гарантію на товар", - додає Ольшанський. У Держмитниці раніше були проти цих змін. Вчора у відомстві неофіційно повідомили, що виникнуть складнощі з контролем вартості товарів, що ввозяться: "Якщо цінники будуть зняті, дуже складно буде щось довести".
Наталія Непряхіна
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас