Бахматюк і Юрушев зливають банки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Бахматюк і Юрушев зливають банки

Фондовий ринок
3889
За відомостями джерел "ЭИ", підготовка до об'єднання фінансових установ була розпочата в банках після зміни складу акціонерів "VAB Банку" на початку 2011 р. Тоді більше 84% акцій VAB'a, які належали нідерландсько-ізраїльській групі Kardan, були продані групі "міжнародних" інвесторів, серед яких фінансисти називали імена підприємців Олега Бахматюка і Леоніда Юрушева. Банк "Фінансова ініціатива" також входить в орбіту інтересів пана Бахматюка.
"Однією з умов придбання акцій було збільшення капіталу обох банків і повернення кредитів рефінансування НБУ. Після чого були консультації про можливе об'єднання", - говорить джерело в Нацбанку.
"VAB Банк" свої кредити рефінансування (1,077 млрд. грн., з яких 973,1 млн. були отримані як стабілізаційна позика, а ще 104 млн. грн. - у вигляді кредиту рефінансування) погасив безпосередньо до угоди, в грудні 2010 р. А от інформації про погашення своїх боргів перед НБУ банком "Фінансова ініціатива" (близько 1,2 млрд. грн.) у відкритих джерелах немає.
Тим часом повернення рефінансування - одна з ключових, висунутих українському Центробанку, умов Міжнародного валютного фонду. В своєму інтерв'ю глава НБУ Сергій Арбузов говорив, що в рамках сьогоднішнього регулювання Нацбанк має можливість пролонгувати видані банкам стабілізаційні кредити на строк не більше трьох місяців і лише під високоліквідне забезпечення.
Тому банкіри вважають, що консультації про об'єднання двох банків могли бути початі для пролонгації рефінансування НБУ для банку "Фінансова ініціатива". "Це може бути як реальний процес, спрямований на зміцнення банківського холдингу і отримання інвестиційних можливостей для погашення рефінансування, так і видимість рухів тіла, мета яких - затягнути процес повернення рефінансування в часі", - говорить голова правління одного з найбільших банків, що побажав залишитися неназваним.
На думку директора майданчики електронних торгів "Б2Б-Центр" Ігоря Францкевича, який під час свого перебування топом "Райффазен Банку України" готував його до об'єднання з банком "Аваль", злиття "VAB Банку" і "Фінансової ініціативи" теоретично можливе.
У разі об'єднання буде створено банк з активами в 14 млрд. грн., який претендуватиме на місце в першій групі банків за класифікацією НБУ.
"Це не дуже великі банки, один з яких ("Фінансова ініціатива") завжди був орієнтований на корпоративних клієнтів, а інший - більше тяжів до роздрібного бізнесу. Тому синергія тут можлива завдяки взаємному посиленню двох напрямків бізнесу та зниження операційних витрат" , - вважає пан Францкевич. На його думку, якщо об'єднання відбудеться, то логічним буде збереження більш відомого бренду - "VAB Банку".
Втім, в самій фінустанові інформацію про підготовлюване злиття, поки спростовують. "Банк не планує і не розглядає можливості злиття з будь-якими українськими або закордонними банками, оскільки це не входить в стратегічні плани розвитку банку, схвалені і затверджені акціонерами та інвесторами фінансової установи", - сказано у відповіді прес-служби.
Відповідь від банку "Фінансова ініціатива" отримати, на жаль, не вдалося.
"VAB Банк" перебуває на 28-му місці за розміром активів в банківській системі, з активами в 7,3 млрд. грн. та портфелем депозитів фізичних осіб 3,3 млрд. грн. За підсумками першого кварталу, банк показав збиток розміром 82 млн. грн. У банку цілий ряд акціонерів, серед яких TBIF Financial Services BV з часткою в 16%, сім кіпрських офшорок, які сконцентрували по 9,7% акцій банку, ТОВ "Бауман Трейд" з 9,8% часткою і російський підприємець Сергій Максимов із пакетом у 6%.
Банк "Фінансова ініціатива" перебуває на 30-му місці за розміром активів в банківській системі, з активами в 6,7 млрд. грн. та портфелем депозитів фізичних осіб 337 млн. грн. За підсумками першого кварталу банк показав прибуток розміром 244 тис. грн. Його основним акціонером є ТОВ "Інвест-Сервіс" з часткою в 99,9%.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас