0 800 307 555
0 800 307 555

Центробанк Вірменії не має наміру послаблювати національну валюту


Центробанк Вірменії не має наміру послаблювати національну валюту

Вірменський Центробанк не має наміру проводити політику слабкої національної валюти. Про це, відповідаючи на запитання ІА REGNUM, заявив напередодні на брифінгу в ЦБ країни його голова Артур Джавадян. За його словами, регулятор продовжить реалізовувати політику плаваючого курсу драма, втручаючись в ринок лише у випадку різких коливань.

"Ми проводимо політику плаваючого курсу і будемо двосторонньо коректувати курс лише в разі різких коливань. Ми не допустимо різких стрибків", - зазначив Джавадян. Коментуючи заяву президента країни Сержа Саргсяна про те, що слабка нацвалюта стимулює внутрішнє виробництво і експорт, головний банкір Вірменії зауважив, що президент мав на увазі довгострокову перспективу, а не ставив завдання щодо різкого ослаблення драма. "Слабкий курс нацвалюти дійсно стимулює місцеве виробництво, проте президент мав на увазі довгострокову перспективу, а не найближчі місяці", - пояснив Джавадян.

Президент Вірменії 11 березня в ході наради, присвяченого пріоритетам реалізації економічної політики країни, зауважив, що "ревальвація драма для економіки та місцевого виробника є несприятливим і неприйнятним процесом". "Вважаю, що ці процеси нам довгий час заважали, і впевнений, що більше таких тенденцій у нас не буде. Звичайно, всі ми розуміємо, що курс національної валюти формується валютними потоками, а всі прогнози свідчать про стабільну і повільну девальвацію драма без серйозних стрибків. Я це вважаю цілком нормальною тенденцією, що сприяє місцевому виробництву і експорту", - заявив президент.

За перші три місяці поточного року драм до американської валюти зменшився на 1,48% - до 366,14 драма за 1 долар, до євро - на 2,1% до майже 501 драма, до російського рубля - на 6,25 % до 12,53 за рубль. У четвер на Nasdaq OMX Armenia американський долар торгувався в середньому по 370,01 драма.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua