0 800 307 555
0 800 307 555

Ціна золота відновила свій історичний максимум - 1531 дол./унція


Ціна золота відновила свій історичний максимум - 1531 дол./унція

На готівковому ринку дорогоцінних металів у Лондоні ціна spot золота відносно її ранкового фіксингу (AM Fixing) сьогодні відновила свій історичний максимум. Ціна AM Fixing по золоту сьогодні офіційно склала 1531,00 дол./унція.

До сьогоднішнього дня найвищі ціни золота в Лондоні були зареєстровані 27 квітня 2011 р.:
- ранковий фіксинг (AM Fixing) - 1508,00 дол./унція;
- вечірній фіксинг (PM Fixing) - 1511,00 дол./унція.

Ціна AM Fixing по золоту в Лондоні сьогодні підвищилася відносно свого значення за попередній торговий день на 23,0 дол./унція, або на 1,5%, коригуючи за цінами термінового ринку. В даний час на біржі COMEX ціни по операціях з ф'ючерсами на золото з трьох перших позиціях тримаються в діапазоні 1531,2-1532,7 дол./унція.

Нагадаємо, 20 квітня ц.р. ціна золота подолала нову для себе психологічно важливу межу- 1,5 тис. дол./унція.

Як зазначалося, вартість золота зростає на тлі послаблення долара і невизначеності навколо світового економічного розвитку. Інвесторів непокоїть зростання інфляції по всьому світу, боргові проблеми південних країни Європи і перший за довгі роки перегляд прогнозу щодо рейтингу США на "негативний". Все це призводить до втечі капіталу з високоприбуткових, але ризикових активів і переведення коштів у традиційне мірило надійності - золото.

Подолання планки в 1,5 тис. дол./унція стало закономірним підсумком чотириденного ралі на ринку золота, коли воно щодня встановлювало нові рекорди вартості.

Паралельно ростуть в ціні й інші цінні метали. Так, срібло б'є чергові 31-річні максимуми, подолавши 20 квітня позначку 44,27 дол./унція.

У той же час експерти вказують, що на цих рівнях золото може і не протриматися дуже довго, і відзначають деяку перекупленість металу.

"У короткостроковій перспективі, тобто до кінця квітня, на ринку очікується корекція, в результаті якої вартість золота може опуститися до 1,4 тис. дол./унція. На ринку збільшується кількість спекулятивних позицій, тож фонди, швидше за все, закриють свої довгострокові позиції зараз, коли досягнута ключова позначка в 1,5 тис. дол.", - вважає аналітик Маса Кондо з Commodity Intelligence Ltd.

З колегою частково згоден і Джонатан Баррат з Commodity Broking Services. "Ми часто бачимо, що після подолання таких позначок золото підростає ще на 20 дол./унція, потім відбувається відкочування назад", - говорить він. Експерт висловив думку, що ціна золота дійде до 1510-1520 дол./унція, а потім неминуче впаде, оскільки вже зараз його вартість виглядає "дещо натягнутою".

Нагадаємо також, 24 вересня 2010 р. ціни на золото подолали позначку в 1,3 тис. дол. за унцію. Тоді аналітики стверджували, що вона може і далі зростати в ціні. Тоді основною причиною зростання цін на золото і срібло експерти називали ослаблення долара.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua