0 800 307 555
0 800 307 555

На пошук інопланетян не вистачило грошей


На пошук інопланетян не вистачило грошей

Робота масиву радіотелескопів Аллена, які шукають в космічному просторі сигнали від інопланетних цивілізацій, припинена через брак коштів.

Проект SETI, який курирував спостереження телескопів, позбувся практично всіх джерел фінансування.

Про це виконавчий директор інституту SETI Том Пірсон повідомив у листі до спонсорів, повідомляє Lenta.ru.

Проект SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence - пошуки позаземного розуму) шукає сигнали від представників інших цивілізацій. Його "серцем" є масив радіотелескопів Аллена, що складається з 42 "тарілок" (хоча спочатку планувалося, що їх буде 350). Телескопи почали роботу в жовтні 2007 року. Гроші на їх створення виділив один із засновників компанії Microsoft Пол Аллен.

Другим учасником проекту, який відповідав за роботу телескопів та аналіз зібраних ними даних, є радіоастрономічна лабораторія Каліфорнійського університету в Берклі. Один з основних грантодавців лабораторії - це Національний науковий фонд США, який скоротив розмір фінансування, яке виділяється на проект SETI в десять разів. Крім того, менше грошей було виділено на проект з бюджету штату Каліфорнія.

Подальші перспективи SETI залишаються незрозумілими. На сайті інституту вивішений заклик про фінансову допомогу, але поки ніхто з можливих спонсорів не висловив бажання підтримати проект.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Архiви:2012 2011 2010
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua