0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: Україна може повторити російську паливну кризу


Експерти: Україна може повторити російську паливну кризу

Тривалий тиск Міністерства енергетики та вугільної промисловості на учасників ринку нафтопродуктів з метою обмеження цін може призвести до зупинки заправних станцій і виникнення дефіциту. Так вважають експерти "Консалтингової групи А-95".

"Сьогодні в нас перед очима розгортається паливна криза, наростає дефіцит бензину в найбільшій нафтодобувній країні планети - Росії, причиною якого стало адміністративне регулювання цін на АЗС", - зазначив директор компанії Сергій Куюн.

Що стосується прогнозів на травень, то сьогодні закупівельна вартість бензину А-95 українського виробництва становить 9,7 гривні за літр, імпортного - 9,9 гривні за літр. З урахуванням 5-відсоткової націнки, що покриває експлуатаційні та логістичні витрати станцій, вартість на колонці без прибутку оператора становитиме від 10,20 до 10,40 гривні за літр. "Ми прогнозуємо, що в травні ціна буде на 10-20 копійок за літр вище, оскільки запас міцності навіть великих мереж за чотири місяці держрегулювання вичерпаний і бізнес потребує хоча б мінімального прибутку розміром 1-2%", - прогнозують експерти.

"В умовах збереження напруженості на світових ринках енергоресурсів подолання позначки в 10 гривень за літр, навіть з урахуванням зниження акцизів, було абсолютно очевидним для всіх, включаючи чиновників профільного міністерства", - впевнений Куюн.

Необхідно відзначити, що на поточний момент найбільші українські НПЗ "Укртатнафта" і ЛИНІК бензин А-95 оптом не пропонують. Крім того, низькі обсяги переробки на Лисичанському НПЗ в квітні говорять про зрив анонсованої програми постачань нафти "Нафтогазом України" для подальшої реалізації споживачеві "дешевих" нафтопродуктів вітчизняного виробництва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua