0 800 307 555
0 800 307 555

Аналітик: Білорусь нічого не втратить від закриття аверсу "Одеса-Броди"


Аналітик: Білорусь нічого не втратить від закриття аверсу "Одеса-Броди"

Білорусь нічого не втратить від закриття аверсу "Одеса-Броди". Про це РБК-Україна заявив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.

Він нагадав, що в Білорусь йдуть великі поставки нафти з Росії.

"Причому, на цей рік вони зареєстрували поставок більше, ніж взагалі можуть переробити. Ця нафта, яка йде без експортного мита з Росії, дешева і стабільна. Азербайджанська нафта, мало того, що вона сама по собі дорога, ще й транспортування по Україні з перевалкою влітає білорусам в копієчку.

Тому, азербайджанська нафта була для них інструментом у торгах з Росією за умовами створення Митного Союзу. Але вона (нафта) їм реально псує економіку. Тобто, білоруси стануть багатшими, якщо відмовляться від азербайджанської нафти. Тому, вони від цього нічого не втратять. Втратимо тільки ми. Але у нас з білорусами дуже хороший договір. Вони гарантували прокачування, вони працюють за системою "качай або плати". Тобто, якщо вони не качають цю нафту, вони все одно платять Україні тариф. Сьогодні альтернативних пропозицій із завантаження цього нафтопроводу поки немає", - зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua